eposta yazdır zoom+ zoom-

Sarıkamış şehitleri için Allahuekber Dağları'na çıktılar

Sarıkamış şehitleri için Allahuekber Dağları'na çıktılar

Sarıkamış Şehitlerini anmak için VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 4'üncü sınıf öğrencisi Erhan Çalışkan Allahuekber Dağı'na çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-01-2018 03:00 - Güncelleme: 09-01-2018 03:00

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 4'üncü sınıf öğrencisi Erhan Çalışkan, Sarıkamış Harekatı'nın 103'üncü yılında şehit düşen askerlerin yaşadıkları zorlukları görmek ve onları anmak için Türkiye'nin farklı illerinden gelen bir grup dağcı ile birlikte Allahuekber Dağları'na çıkıp iki günlük kamp kurdu.

Sarıkamış şehitlerini anmak için farklı illerden gelen 134 dağcıyla birlikte Allahuekber Dağları'na çıkan Vanlı Dağcı Çalışkan, Sarıkamış şehitlerinin o dönemde yaşadıkları zorlukları görmek için dağa çıkıp 2 günlük kamp kurduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Profesyonel dağcılık malzemelerimize rağmen bizler zorlanırken, şehitlerimizin o dönemin şartlarına ve zorluklarına göğüs gerdiklerini düşününce tüylerim diken diken oldu. Tepeye vardıktan sonra Sarıkamış şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızı okuduk. Şehitlerimizin ruhu için dualar ettik.Orada iki günlük kamp kurarak şehitlerimizi andık. Bize bu konuda destek veren Edremit Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sarıkamış şehitleri için Allahuekber Dağları'na çıktılar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro