eposta yazdır zoom+ zoom-

Rektör vekilini o sözleri mi yaktı?

Rektör vekilini o sözleri mi yaktı?

Yalova Üniversitesinin Rektör Vekilliği görevine İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Bilen Alkan atandı. Eski rektör vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, 3 gün önce atamalarla ilgili konuşmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-09-2017 20:44 - Güncelleme: 23-09-2017 00:40

YALOVA Üniversitesinin Rektör Vekilliği görevine İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Bilen Alkan atandı. Rektör Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olarak atanmasının ardından Rektör Vekilliği görevini yürüten Prof. Dr. Cengiz Tomar, Yeni Akademik Yıl açılışındaki sözleri tartışma yaratmıştı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olarak atanması nedeniyle Rektör Vekilliği görevi Prof. Dr. Cengiz Tomar'a verilmişti. 18 Eylül Pazartesi günü yapılan Yeni Akademik Yıl açılış töreninde konuşan Prof. Dr. Tomar, "Şahsen ben de kendimi çok layık görmüyorum bu işe. Ben Edinburg Üniversitesinde okudum. Orada hoca olamadım. Türkiye'mizin seçkin kurumları Boğaziçi'nde, ODTÜ'de, buralarda da hoca olamadım. Belki epey eksik yanım var. Yani Yalova Üniversitesinde gelmeyi çok hak etmiyorum belki de ama olsun. Gene de samimiyetle elimden geleni yapacağım" demişti

Bunun üzerine kürsüye çıkan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Prof. Dr. Tomar’a seslenerek, "Hocam üzülmeyin, iyi üniversitelerde hoca olamamışsınız. Bu ülkede Pavarottiyi konservatuara almadık biz, sesi yetersiz diye. Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum? Sen niye bozuyorsun? diye konuşmuştu.

YENİ REKTÖR VEKİLİ ALKAN OLDU

Yalova Üniversitesindeki bu konuşmaların ardından 3 gün sonra, dün, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından Yalova Üniversitesi Rektör Vekilliğine yeni bir isim atandığı öğrenildi. Üniversiteye İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Bilen Alkanın Rektör Vekili olarak atandığı üniversite yönetimine bildirildi.

Rektör vekilliğinde değişikliğe gidilmesinde akademik yıl açılışında yapılan konuşmaların etkili olup olmadığını akıllara getirdi.

Öte yandan Yalova Üniversitesine atanan Prof. Dr. Güler Bilen Alkanın, 2011-2014 yılları arasında AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcılığı yaptığı, 2015 milletvekili seçimlerinde de AK Partiden İstanbul 3 Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenildi.

YÖK YENİ REKTÖR ARAYIŞLARINDA

Diğer yandan YÖK tarafından yapılan duyuruda ise Yalova Üniversitesi için yeni rektörlük başvurularının başladığı ilan edildi. Yapılan duyuruda rektörlük için başvuruların 21 Eylül itibariyle başladığı ve 3 Ekim 2017 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rektör vekilini o sözleri mi yaktı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • LİYAKAT-LİYAKAT-LİYAKAT... 23 Eylül 2017 09:04 ÜLKESİNE HİZMET İÇİN İLLAKİ BİR YERLERE GELMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNEN BİR ÇOK KİŞİ YANILIR AMA BAZILARI İÇİN BU BÖYLE DEĞİLDİR.GERÇEKTE O KİŞİ ÇOK DEĞERLİDİR VE YETENEKLİDİR GERÇEKTEN GELMESİ GEREKİR.İŞTE BUNA LİYAKAT DİYORUZ.MUHARREM İNCE LİYAKATLI VE YETENEKLİ BİRİ ÇOK BEĞENİYORUZ AMA GENEL BAŞKAN OLAMAYINCA DEĞERİ GÖZÜMÜZDE HİÇ DÜŞMEDİ.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro