SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Prens Selman izin verirse İstanbul'a gelecekler

Prens Selman izin verirse İstanbul'a gelecekler

İSTANBUL'da düzenlenecek 9. Boğaz Zirvesi'ne Suudi Arabistan heyetinin katılıp katılmayacağı, Veliah Prens Selman'ın onayına bağlı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 08:31 - Güncelleme: 22-11-2018 08:31

9. Boğaziçi Zirvesi, 26-28 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek. 70'ten fazla ülkeden devlet başkanları, bakanlar ve iş insanlarının katılımının beklendiği zirvede, Suudi Arabistan belirsizliği yaşanıyor. 

KAŞIKÇI CİNAYETİ ÖNCESİNE KADAR KATILIYORDU
Geçen yıl 1.7 milyar dolarlık iş hacminin yaratıldığı zirvenin düzenleyicisi Uluslararası İşbirliği Platformu'nun (UİP) Başkanı Cengiz Özgencil, Hürriyet gazetesinde yer alan haberde, Suudi Arabistan'dın da Cemal Kaşıkçı cinayeti öncesine kadar katılımcılar arasında olduğunu söyledi. 

PRENSİN ONAYI BEKLENİYOR
Kaşıkçı cinayetinden 2 ay önce Suudi Arabistan'a gittiklerini, ticaret bakanının çok sayıda katılımcı ile zirvede yer almak istediklerini ifade ettiğini söyleyen Özgencil, "Suudi Arabistan zirveye katılan en kalabalık heyet olacaktı ancak Kaşıkçı cinayeti sonrası zirveye 4 gün kalmış olmasına rağmen katılım konusunda net bir cevap alabilmiş değiliz. Türkiye'deki zirveye katılabilmek için veliaht prensin onayı bekleniyor" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Prens Selman izin verirse İstanbul'a gelecekler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Aklın zıplaması 22 Kasım 2018 11:18 Bunlara kitap ve peygamberi kim göndermiş idi?Peygamber ve kitap sahibi oldular ama hala insan olamadılar.Onlarda haklı.Baban İngiliz olursa olacağı bu.Bunları yazmayın.Türkiye'de bunları bilmeyen çok çok kişi var.Sakın aydınlanmasınlar.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro