eposta yazdır zoom+ zoom-

Polis yolu kapattı: Ellerinde sopalarla valiliğe yürüdüler!

Polis yolu kapattı: Ellerinde sopalarla valiliğe yürüdüler!

EDİRNE'de iki mahalle arasında küçük tartışmalarla başlayan gerginlik dün akşam kavgaya dönüştü. Olayın ardından Romanlar ellerinde sopalarla valiliğe yürüdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-08-2017 18:30 - Güncelleme: 24-08-2017 00:30

EDİRNE'de çoğunluğu Roman vatandaşların yaşadığı iki mahalle arasında küçük tartışmalarla başlayan gerginlik dün akşam kavgaya dönüştü. Gece Gazimihal Mahallesi'ne gelen 5 şüpheli ellerinde pompalı tüfekle havaya ateş açarken, 2 kişi yaralandı. Çıkan kavgaların ardından ellerinde sopalarla valilik önüne gelen 150 kişilik grup Vali Günay Özdemir ile görüşmek istedi. Çevik Kuvvet ekipleri yolu kapatıp kalabalığın dağılmasını sağladı.

Edirne'de çoğunluk nüfusu Roman vatandaşların oluşturduğu Gazimihal ve Menzilahır Mahalleleri arasında daha önce yaşanan küçük kavga ve tartışmalar dün gece büyüdü. Aralarında yaklaşık 5 kilometrelik mesafe olan Menzilahır Mahallesi'nden otomobille geldiği belirtilen 4 şüpheli Gazimihal Mahallesi'nde havaya pompalı tüfekle ateş açtı. Silah sesleri üzerine toplanan mahalleli ile şüpheliler arasında kavga çıktı. Polisekiplerinin müdahale ettiği olaylarda 2 kişi tüfekten çıkan saçmalarla yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Şüphelilerin geldiği araca ise mahallede camları kırılarak zarar verildi.

150 KİŞİ VALİLİĞE YÜRÜDÜ

Gazimihal Mahallesi'nde ellerinde sopalarla toplanan aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı yaklaşık 150 kişi bugün Edirne Valiliği'ne yürüdü. Edirne Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri, valiliğe giden yol üzerinde güvenlik önlemi alarak grubun valilik bahçesine gitmesine izin vermedi.

Gazimihal Mahallesi'nde oturanlar, can güvenlikleri olmadığını öne sürerek Edirne Valisi Günay Özdemir ile görüşmek istedi. Vali Özdemir'in kalabalığın dağılması ve aralarında temsilci seçmelerini istemesi üzerine 6 kişi Vali Özdemir'in makamına giderek yaşananları anlattı. Bu sırada valilik önünde toplananlar ise Menzilahır Mahallesi'nden gelen kişilerin silah sıkarak kendilerini ve çocuklarını tehdit ettiğini belirtip "Mahallemize gelip silah sıkıp bizi tehdit ediyorlar. Çocuklarımız var ve herkes korkuyor. Devlet bize sahip çıksın" dedi.

VALİYLE GÖRÜŞTÜ, SÜKUNET ÇAĞRISI YAPTI

Edirne Valisi Günay Özdemir ile görüşen grup adına konuşan Erdinç Çekiç, konunun büyütülmemesi gerektiğini ve Vali Özdemir'in gerekli tedbirleri alacağını söylediğini anlattı.

Çekiç şöyle dedi: "Mahallemizde bir huzursuzluk yaşandı. Bunun giderilmesi için devletimizin birimleri bunun gereğini yapıyorlar. Halkımızın huzurunun bozulmamasını arzu ediyoruz. Devletimiz büyüktür, gereği  yapar. Valimiz ve emniyet müdürlerimiz gerekenin yapılacağını ifade ettiler. Bu olayı daha da büyütmeden kapatılması noktasında gayret gösteriyoruz. Farklı şekillerde yansımasını da istemiyoruz. Büyük yanlış anlaşılmalar zinciri de yaşatılmasın. Romanların kendi içerisinde bir kavga değil. Bir yanlış anlaşılma sonucu yaşanan bir olaydır."

Görüşmelerin ardından Gizimihal Mahallesi'nden gelen 150 kişilik grup, geri dönerken, Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri de valilik çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Polis yolu kapattı: Ellerinde sopalarla valiliğe yürüdüler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • hakan 24 Ağustos 2017 11:41 devlet bu romen ve çingeneleri bir eğitime tabi tutmalı ülkenin her il ve ilçelerinde varlar bütün pis işlere bunlar bulaşır hırsızlık vs. işler bunların barındığı yerlerde olur bir islah proğramı ile bunlar düzelir ülkede artık ne hırsızlık kalır nede uyuşturu vb. işler büyük oranda temizlenir

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro