eposta yazdır zoom+ zoom-

"Muhalefet çatıyı çökertmeye çalışıyor"

"Muhalefet çatıyı çökertmeye çalışıyor"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye'deki istikrarın hedef alındığını söyleyerek istikrarsız bir ülke için Erdoğan'a saldırıldığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-05-2018 22:38 - Güncelleme: 31-05-2018 22:38

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "24 Haziran'da Türkiye'de istikrarın, güçlü iktidarın, milletin iradesinin daima esas olduğu yeni bir döneme geçiyoruz." dedi.

Bozdağ, AK Parti Sorgun İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, 24 Haziran'da yapılacak seçimler için partililerden daha fazla çalışmalarını istedi.

Türkiye'yi durdurmak ve kontrol altına almak için yapılanlara dikkati çeken Bozdağ, yapılanlara rağmen Türkiye'nin durdurulamadığını belirtti.

"Cumhurbaşkanımızı milletimizin gönlünden düşürmeyi de başaramayacaklardır." diyen Bozdağ, yeni bir döneme geçildiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir hükümet sisteminin hayata geçeceğini ifade eden Bozdağ, şöyle devam etti:

"24 Haziran'da Türkiye'de istikrarın, güçlü iktidarın, milletin iradesinin daima esas olduğu yeni bir döneme geçiyoruz. Konjonktürel de olsa istikrarsızlığın olmadığı bir Türkiye'ye geçiyoruz. Ayın 25'inde hükümetin kim olduğu belli. Koalisyon olacaktı, bir araya gelecekti, görüştüler, anlaştılar, aylarca protokol falan filan hiçbir şey yok. Ayın 24'ünde oyları veriyoruz, akşam belli oluyor, 25’inde de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gereği sistem işliyor, hükümet görevini devralıyor, yoluna devam ediyor."

Hızlı karar almanın, alınan kararların hızlı uygulanmasının, etkin yönetimin ve istikrarının Türkiye'ye büyük şeyler kazandıracağını aktaran Bozdağ, son 16 yılda Türkiye'ye kazandırılanların altında yatan sırrın siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi ve etkin yönetimle güven ortamı olduğunu anlattı.

"ÇATIYI ÇÖKERTİRİZ HESABI YAPIYORLAR"

Bozdağ, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak, güven ortamını bozmak, etkin ve iyi yönetimi yok etmek için uğraşıldığını ifade etti.

"Onun için nereye hücum, Tayyip beye hücum." ifadesini kullanan Bozdağ, "Çünkü orta direk o. Onu söktüğünüz zaman çatıyı biz çökertiriz hesabı yapıyorlar. Allah'ın izniyle bunu başaramayacaklar." diye konuştu.

Bozdağ, 24 Haziran'da Türkiye için yeni bir yüz yılın başlayacağını, bunu engellemek için de herkesin bir araya geldiğini anlattı.

Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmak isteyenlere milletten aldıkları güçle demir yumruğu indirdiklerini belirten Bozdağ, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla bölgenin teröristlerden temizlendiğine, Türkiye’nin aleyhine kurulmak istenen kumpasın da bozulduğuna dikkati çekti.

Türkiye'nin aleyhine bölgede oyun oynanamayacağının dosta da düşmana gösterildiğinin altını çizen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Haksızlık karşısında, yanlış karşısında, milletimize ve devletimize bir rota çizmek isteyenler karşısında hep olduk. Bundan sonra da Allah'ın izniyle milletimizin duası ve desteğiyle olmaya devam edeceğiz. Türkiye, kendi bölgesinde, Türkiye'ye rağmen oldubittilere bundan sonra asla izin vermez. Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olduğu, hükümet başkanı olduğu dönemlerde Türk milletinin ve Türkiye devletinin aleyhine nasıl bir işlem yapılamadıysa bundan sonra da bir işlem yapılmasına asla izin vermemiz mümkün değildir.”"

Bozdağ, Türkiye’nin her zaman dik durmaya, güçlü olmaya ve güçlü kalmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN "Muhalefet çatıyı çökertmeye çalışıyor" haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 01 Haziran 2018 00:54 Ha ha ha ha... Burhan Kuzu... Sen inanıyor musun söylediklerine? Nagehan alçıya kal geldi kal! Hele o soru karsısında aval aval bakakalması yok mu? Bunu bana sormayın,ben Karamollaoğlu'nun partisinde değildim,gidin onu Sivas Madımak olaylarının olduğu gün "aynı partide, aynı safta olana" sorun dedi ve kadının ağzı açık kaldı öylece...Terlemeye gelince..Terlemeyen yeri kalmadı!Herhalde bir gazetecinin rezil olduğu en kötü gündü!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro