eposta yazdır zoom+ zoom-

Miraç Kandili gündüz namazı nasıl kılınır?

Miraç Kandili gündüz namazı nasıl kılınır?

Miraç Kandili gecesinden önce gündüzünde kılınan 4 rekatlık namaz vardır. Peki Miraç Kandili namazı nasıl kılınır ve namaza nasıl niyet edilir?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-05-2015 09:10 - Güncelleme: 25-10-2015 01:10

Miraç Kandili gecesinde 12 rekatlık nafile hacet namazı vardır. Miraç gecesi namazından önce ise gündüzünde kılınan bir namaz bulunur. Bu Miraç namazı da 4 rekattır.

Miraç gecesinde Hazreti Muhammed göğe yükseldikten sonra dönüşte ümmetine 5 vakit namazı getirmiştir. Haliyle Miraç Kandili aynı zamanda İslam alemine verilen namaz hediyesinin geldiği gecedir. Bu özel gecede kılınacak namazlar da haliyle çok önemli ve kıymetlidir.

MİRAÇ KANDİLİ GÜNDÜZÜNDE KILINACAK NAMAZ
Miraç Kandilinin gündüzünde öğlen namazını kıldıktan sonra sonra dört rekat namaz kılınır. Bu namazın birinci rekatında Fatiha’ dan sonra bir kere Felak suresi, ikinci rekattan sonra bir kere Nas suresi, üçüncü rekatta üç kere Kadr suresi, dördüncü rekatta elli kere İhlas suresi okunur.

MİRAÇ GECESİ NAMAZI SAAT KAÇTA NASIL KILINIR?
MİRAÇ KANDİLİ SMS MESAJLARI VE RESİMLİ HADİSLERİ

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Miraç Kandili gündüz namazı nasıl kılınır? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • VATANDAŞ 15 Mayıs 2015 09:26 KIRK YILDIR ALLAHA CC NAMAZ KILAN BİRİSİ OLARAK İLK DEFA DUYUYORUM MERAK ETTİGİM DİĞER KONU NAMAZ KILARKEN ELLİ DEFA İHLAS SÜRESİNİN SYAISINI NASIL TESPİT EDECEKSİN........

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro