eposta yazdır zoom+ zoom-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan sürpriz hamle

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan sürpriz hamle

Dün yayımlanan Resmi Gazete'deki bir karar dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un şirketinin vakıf kurduğu görüldü. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Ankara merkezli Önce Öğretmen Vakfı'nın kuruluşuna onay verilirken, karar yürürlüğe girdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-08-2018 16:31 - Güncelleme: 01-08-2018 16:31

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kurucusu olduğu Maya Okulları'daki tüm hisselerini, yeni kabine açıklandığında ve Bakan olunca devretmişti.

Ziya Selçuk, hisselerini kardeşi Oktay Selçuk'a ve yeğeni Sefa Kayra Selçuk'a devretmiş, şirketin müdürler kurulu başkanlığı görevi de Ziya Selçuk'tan Oktay Selçuk'a geçmişti.

Dün yayımlanan Resmi Gazete'deki bir karar ise dikkat çekti. Odatv'de yer alan habere göre Selçuk'un şirketinin vakıf kurduğu görüldü.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Ankara merkezli Önce Öğretmen Vakfı'nın kuruluşuna onay verilirken, karar dün sabah resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İşte resmi gazete yayımlanan o karar:

"Vakıflar Genel Müdürlüğünden:

VAKFIN ADI: Önce Öğretmen Vakfı

VAKFEDENLER: Maya-Gen Eğitim Yayıncılık Bilgisayar İnşaat Gıda Tur. Tic. Ltd. Şti.

VAKFIN İKAMETGAHI: ANKARA

VAKFIN TESCİL KARARINI VEREN MAHKEMENİN ADI, KARAR TARİHİ VE NO’SU: Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesinin 03/07/2018 tarihinde kesinleşen 14/05/2018 tarihli ve E: 2018/58, K: 2018/351 sayılı kararı

VAKFIN AMACI: Eğitim hizmetlerine katkıda bulunmak, ülkemizin eğitim birikiminin geliştirilmesi ve paylaşılması yönünde faaliyette bulunmak ve senette yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek.

VAKFIN MAL VARLIĞI: 60.000,00 TL (Altmış Bin Türk Lirası Nakit)

YÖNETİM KURULU: Oktay Selçuk, Cevdet Selçuk, Metin Selçuk, Zuhal Selçuk, Levent Okut, Şahika Selçuk, Behnan Giray Selçuk

VAKFIN SONA ERMESİ HALİNDE MAL VE HAKLARIN DEVRİ:

Vakfın herhangi bir sebeple sona ermesi halinde borçların tasfiyesinden arta kalan mal ve hakları Mehmetçik Vakfına devredilir.

Türk Medeni Kanununun 104. maddesi gereğince ilân olunur."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan sürpriz hamle haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Kanıt ne? Sen il milli eğitim müdürü/müdürleri ile kayıt konusunda nasıl muhatap oldun ki? 02 Ağustos 2018 02:15 Kanıt ne? Sen il milli eğitim müdürü/müdürleri ile kayıt konusunda nasıl muhatap oldun ki?

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ziya Selçuk
ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk aslen nereli okulları hangileri, eşi ve çocukları ile akademik kariyerinden kesitler içeren yaşam biyografisi: Ziya Selçuk, 1961'de Ankara'da doğdu. İngilizce bilen Prof. Ziya Se

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro