eposta yazdır zoom+ zoom-

Milletvekili İdris Bal nezarethanede!

Milletvekili İdris Bal nezarethanede!

17 ve 25 Aralık operasyonları sonrası AK Parti'den istifa eden İdris Bal, 22 Temmuz operasyonunda gözaltına alınan polisleri ziyaret etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-07-2014 20:49 - Güncelleme: 21-10-2015 07:14
22 Temmuz operasyonunda gözaltına alınan polis müdürlerine destek vermek için İstanbul Adliye'sine gelen bağımsız milletvekili İdris Bal gözaltındaki polis memurları ve avukatların yer aldığı bir kareyi Twitter hesabından paylaştı.
 
İdris Bal, "Gözaltındaki polislerin gözaltı süreleri bitmesine rağmen tutulmaya devam ediliyorlar. Hürriyeti tahdit suçu işleniyor"  ifadesini kullandı.
 
 25358503.jpg
 
BU BİR BURUN SÜRTME OPERASYONUDUR
 
Gözaltındaki polislerin ailelerini ziyaret eden ve destek veren Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, basın mensuplarına bir açıklama yaptı. 
 
Bal, şunları söyledi;
 
“28 Şubat sürecinin ürünü olan bir parti, aynı 28 Şubat'çıların yaptıklarını yapıyor. Aynı taktikleri uyguluyor. Dün, sermaye yeşil olan-olmayan diye ayrılıyordu. Bugün paralel olan-olmayan diye ayrılıyor. Dün polis medya ve toplum bölünüyordu. Aynısını yapıyorlar. Ama bunların bir fazlalığı var. Bunlar dini imanı çok iyi kullanıyor, psikolojik savaşı, algı yönetimini çok iyi kullanıyorlar. Bunlar, açık söylemek gerekirse, Anadolu insanı üzerinde operasyon yapıyorlar. Ameliyat yapıyorlar ve kendilerine yönelik ciddi ithamları örtebilmek için her şeyi feda edebileceklerini, bu masum polis arkadaşlarımızı hem de Ramazan'da zor duruma düşürerek gösterdiler. Gel deyince gelecek insanlara neden sahur vakti operasyon yapıyorsunuz? Neden bir hırsız gibi, terörist gibi muamele yapıyorsunuz? Neden kelepçe takıyorsunuz? Kelepçe takma emrinin de İçişleri Bakanlığı'ndan geldiği söyleniyor. Bu bir burun sürtme operasyonudur. Algı operasyonudur. Neden bu insanları iki kişi bir yatakta yatmaya zorluyorsunuz? Neden dışarıdan yemek almalarını engelliyorsunuz? Neden kanuni süre olan 4 gün dolduğu halde hâlâ içeride tutuyorsunuz? Ya yargı önüne çıkaracaksınız ya da bırakacaksınız" şeklinde konuştu.
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Milletvekili İdris Bal nezarethanede! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR148 YORUM
  • gerçekçiolalım 28 Temmuz 2014 23:59 onlar içeri suçluları aldılar ama kendilerinin tek suçu vardı başsuçluları rahatsız etmeyeceklerdi

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro