eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener'den hükümete çağrı! Beşar Esad'la anlaşın!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında Suriye'de gelen mültecilerle ilgili hükümete kritik bir çağrı yaptı. Akşener mültecilerin geri dönmesi konusunda Esad’la anlaşın. Her ay 200 bin kişinin dönüşünü kararlaştırın. Türkiye’nin gücünü kullanın'' çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2018 10:01 - Güncelleme: 20-11-2018 10:01

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubunda gündem değerlendirdi.

Suriyeli mültecilerle ilgili hükümete çağrı yapan Akşener mültecilere vatandaşlık verilmemesi gerektiğini söyledi. Akşener, bu sorunun çözülmesi ve mültecilerin geri dönüşünü sağlamak için Beşar Esad'la anlaşılması gerektiğini söyledi. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BU FİLMİ DEFALARCA GÖRDÜK: Ey hoca Türk kadını kendi çocuğun bakar senin dert etmene gerek yok. O sözleri sildin ama bir özür borçlusun. Senin oyun da eksik kalsın. Bu işler hiç hayra alamet değil. Biz bu filmi defalarca gördük ve bıktık artık. AKP borazanlarının konuştuklarının hiçbiri vatandaşın gündeminde değil. Vatandaşın Cumhuriyet’le, Atatürk’le bir meselesi yok.”

İYİ GÜN DOSTU OLMAYI BIRAK: Milletin haline bak Bey Efendinin söylediklerine bak. Dün yaptıkların bugün milletin karnını doyurmuyor ki yaptıkların yüzünden bu hallere gelmedik mi zaten? Seni izlemekle enflasyon düşmüyor. İyi gün dostu olmayı bırak. İn arabalarından, trilyonluk uçağından. Gir halkın arasına sor ve öğren “Halinizden memnun musunuz de” cevabını al ve milletin halini anla.

MİLLETE SIRTINI DÖNENE MİLLET DE SIRTINI DÖNER: Çocuğunu geleceğinden şüpheliysen ülke iyi yönetilmiyor demektir. Kadınlarımız yolda yürürken başına bir şey geleceğinden emin değilse ülke iyi yönetilmiyor demektir. Doğru işlerinize her türlü desteği vermeye hazırız. Ama bunlar bildiğini okuyor yanlışta ısrar ediyor. 31 Mart’ta gereğini yapacak. Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek.

SURİYELİLERİ GERİ GÖNDERECEĞİZ: Suriyelileri geri göndereceğiz. Nasıl diye sorarsanız eğer size devlet aklı veriyoruz yazın. Türk devletinin yüzü suyu hürmetine reçeteyi açıklıyoruz. Birincisi Suriyelilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini kesin bir dille açıklayın. Bu bir bölümünün geri dönmesini sağlayacaktır.

BEŞAR ESAD'LA ANLAŞIN: İki Geri dönme konusunda Esad’la anlaşın. Her ay 200 bin kişinin dönüşünü kararlaştırın. Türkiye’nin gücünü kullanın. Bu sorun sıfırlanana kadar sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürün satışına engel olun. Geçici vergi mükellefiyet kanunu yapın vergi kesintisi yapın. Güney illerimizde esnafıma destek verin. Türkiye sınırlarını yolgeçen hanı olmaktan çıkarın.

SINIR GEÇİŞLERİNİ ÜCRETLİ HALE GETİRİN: Sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Suriye’den aracını getiren mültecilere geçici sürücü belgesi hakkı verin. Türk vatandaşı ne kadar ödüyorsa onlardan da gerekli vergiyi alın. Burası Suriye değil bunu farkına varın. Mevcut hükümete bir ders verme zamanı geldi. Türk milletini bu hazin tabloya son vermeye çağırıyorum.

BU DÜZENE BOYUN EĞMEYECEĞİZ: Ekonomi alt üst olup papaz kaçtıktan sonra farkında mısınız Devletin başındaki “eyyt” demeyi bıraktı. Libya’da temsilcilerimize yapılanlar kabul edilemez. Orayı terk etmeleri doğru bir harekettir. Milli onurumuzu yaralayan bir başka adres de Suriye’nin kuzeyi. Gündüz Mehmetçikle devriye atanlar gece PYD ile pusu kuruyor. Bu düzene boyun eğmeyeceğiz.

ASGARİ ÜCRETİ 2 BİN 200'E ÇIKARIN: Bir Türk aydını Rahim Cevadbeyli’yi 3 aydır esir tutuyor. Ben de yüze Meclis’in çatısı altından Tebriz’in sesine ses veriyorum Azerbaycan şad olsun Rahim Bey azad olsun. 60 bin TL’lik maaşını 75 bin TL’ye çıkaran Erdoğan’a bir kez daha sesleniyorum. Önce vatandaşa aynı oranda yardımları artıracaksın. Asgari ücreti 2 bin 20 TL’ye çıkaracaksın. Hiçbir şeye ihtiyacın yok ama enflasyon oranında zam yapıyorsun. Memura da bir kriz zammı yapacaksın. Cumhurbaşkanı’na 60 bin lira yetmiyorsa kuşa dönmüş maaşlar vatandaşa nasıl yetecek. Onlara tek bir zam yapmadan kendine yaparsan haram olsun, zıkkım olsun.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener'den hükümete çağrı! Beşar Esad'la anlaşın! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR26 YORUM
  • saruca paşa 20 Kasım 2018 14:33 Mansur yavaş sen neymişsin be abi bulunmaz hint kumaşıymışsın haberimiz yok kardaş bugüne kadar ne ettin ne yaptın ne böyük işler yapmıssın yahu zeplin balonuyla dünyayı 6 kere tur eden adam senmişsen yav ne cesaret ne güç ne zeka he valla bravo sandığa çorabımı da atacam senin için hemi

    CEVAP YAZ 9 6
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro