eposta yazdır zoom+ zoom-

Medical Park ve Liv Hospital'den dolarla kira açıklaması

Medical Park ve Liv Hospital'den dolarla kira açıklaması

Dövizle olan kiralarla ilgili şirketler adım atmaya başladı, sağlık sektöründen de Medical Park ve Liv Hospital'ın sahibi MLP sağlıktan açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-09-2018 14:51 - Güncelleme: 14-09-2018 14:51

Medical Park ve Liv Hospital’i bünyesinde barındıran MLP Sağlık Hizmetleri (MLP) Dövizle ödediği kiralar hakkında açıklamada bulundu.

"Şirketimizde konuyla ilgili çalışmalar hızlandırıldı' denilen açıklamada şu noktalara vurgu yapıldı: "Yılın ilk yarısında kira kontratlarının %39’unun döviz cinsinden olduğunu vurgulayan şirket, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında yapılan değişiklikle menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk Lirası’na dönüştürülmesiyle ilgili karar kapsamında çalışmalarını hızlandırdığını duyurdu. MLP, “Şirketimiz bu kararname ile birlikte konu ile ilgili çalışmalarına hız vermiştir.”

Açıklamada verilen bilgilere göre kira kontratlarının tamamının Türk Lirası’na dönüştürülmesi durumunda toplam giderlerin döviz cinsinden olan kısmının toplam satışlara oranı %4’e düşecek. İlk altı aylık sonuçlarda ise şirketin yurtdışı sağlık turizminden elde ettiği döviz cinsinden gelirlerinin toplam gelirlere oranı %9 iken giderlerinin toplam gelirler içindeki payı %7 seviyesinde.

Yurtdışı Sağlık Turizmi Gelirleri Artıyor

Açıklamada, “2018’in ilk yarısında %60’ın üzerinde büyüme gösteren yurtdışı sağlık turizm gelirlerindeki artışın yılın ikinci yarısında da devam etmesini beklemekteyiz.” denildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Medical Park ve Liv Hospital'den dolarla kira açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro