eposta yazdır zoom+ zoom-

Meclis'te 'çapsız bakan' tartışması

Meclis'te 'çapsız bakan' tartışması

HDP'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında verdiği soru önergesi tartışmalara neden oldu. Görüşmelerde CHP'li Levent Gök, Bakan Ramazanoğlu'na "çapsız" diye seslenince AK Partililer çıldırdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-04-2016 23:15 - Güncelleme: 05-04-2016 00:15

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri Meclis'i gerdi. Gök, Bakan Ramazanoğlu için "çapsız" ifadesini kullanınca AK Parti milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak protesto etti.

HDP'nin Sema Ramazanoğlu hakkında verdiği gensoru önergesi Meclis'teki tansiyonu yükseltti. CHP Grupbaşkanvekili Levent Gök, çocuk istismarlarını bakanlığın gördüğünü; ancak üzerini örttüğünü iddia etti. Bakan Ramazanoğlu'nun tüm bu yaşananlara rağmen Ensar Vakfı'nı savunduğunu ifade eden Gök, uyuşturucu kullanım yaşının 10'lara düştüğünü söyledi. İşte Gök'ün AK Partili vekilleri kızdıran o sözleri:

"Çocuklarımızı bir Aile Bakanı'ndan korumaya çalışıyoruz.Uyuşturucu kullanım yaşının 10'lara düştüğü, çocukların fuhşa zorlandığı bir ülkede Aile Bakanı, 'Anamuhalefet partisi lideri, benim analık hakkımı sorgulayamaz' diyor. Sayın bakanım, sizin bu çapsız bakanlığınızı sorgulamak benim genel başkanımın hakkı ve haddidir."

RAMAZANOĞLU'NDAN CEVAP

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu da sataşma gerekçesiyle söz aldı. Ramazanoğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün TBMM'nin bir üyesi, bir kadına ve Hükümetin bir bakanına karşı kullandığı üslubu şiddetle kınadığını belirterek, "Anneliğimi sorgulamak kimsenin ne hakkıdır, ne haddidir. Sözlerimin de arkasındayım. Nezaket ve saygıya davet ediyorum. Bizim çapımızı değerlendirecek olan millettir ve sandıktır. Millete, sandığa gittiğimizde kimin çapının ne olduğuna millet karar veriyor ve biz de o kararla buradayız" diye konuştu.

GENSORU KABUL EDİLMEDİ

Konuşmaların ardından gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi. Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Başkanlık Divanı olarak dün Balıkesir'de bir şehidin cenaze töreninde CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'e yapılan saldırıyı kınadıklarını, siyasetin içinde şiddetin hiçbir zaman yer almaması gerektiğini söyledi.Hamzaçebi, daha sonra alınan karar gereğince tasarı ve teklifleri sırasıyla görüşmek üzere, yarın saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı. Birleşimin kapanmasının ardından bazı AK Parti'li kadın milletvekilleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yanına giderek Gök ile ilgili tepkilerini ifade etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Meclis'te 'çapsız bakan' tartışması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR48 YORUM
  • Demeden dedi diyenin 05 Nisan 2016 17:30 Dünyada her fiilin iki yönü vardır.iyi kötü,güzel çirkin,doğru yanlış .muhalefet etmek demek her yapılanın kötüsünü söylemek,iyi de olsa kötü olduğunu söylemek demek değildir.2001 yılında bu ülkede herkes bir maaşımızı verelimde devlet kurtulsun yeterki diyenler bugün balık hafızasına sahip olduğumuzdan mı partizanlık tan mı süreklü kötü söylemek klavye slahşörlüğü yapmak kolay.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro