YAZARLAR

Göktan AY

Göktan AY

goktanay57@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2018 08:30 - Güncelleme: 13 Kasım 2018 09:09

MEB’in resmi yazısı Türkçe yanlışlarla dolu olur mu?!..(2)

MEB OEGM’nün aşağıdaki yazısındaki Türkçe ve Türkçe imla kurallarına riayet yok...(Kamudanhaber.net/04.10.2018) Türkçe yanlışlıkları bağışlanamaz…Bu; liyakatın, birikimin ne kadar kaybolduğunun göstergesi. O kadar çok/sık atamalar/yükseltmeler  yapılıp, kişiler yerinden ediliyor ki, devlet kendini takip edemiyor. Herkes, her işi yaparım diyor. Örnek 2;

Metnin doğru yazımı aşağıdadır, aradaki  farka lütfen dikkat ediniz;

“Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri; Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak eğitim-öğretim veren okullardır. Bu okullardan Güzel Sanatlar Liseleri ile Spor Liseleri, sanat ve spor alanlarında, yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. Halen eğitim-öğretime devam eden 82 Güzel Sanatlar Lisesi ve 74 Spor Lisesi mevcuttur.

Yetenek sınavı ile öğrenci alan ekli listedeki; Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri’nin Mesleki  ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne devredilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Makamlarınızca uygun görüldüğü takdirde olurlarınıza arz ederim.”

Neden devredildi? Devam edeceğiz...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MEB’in resmi yazısı Türkçe yanlışlarla dolu olur mu?!..(2) yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Türk 14 Kasım 2018 13:51 Göktan Ay, bu ülkede bir şey bilmeden her şeyin uzmanı olunabileceğini kanıtlamış. Mesela Türkçeyi bilmeden Türkçe uzmanlığına soyunmuş.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Göktan AYDİĞER YAZILARIGöktan AY
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro