SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

MEB'den açıklama geldi: Soruşturma başlatıldı!

MEB'den açıklama geldi: Soruşturma başlatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), İstanbul Erkek Lisesinde Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerinde 'İzmir Marşı'nı okuyan öğrencilere şiddet uygulandığı' iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-10-2018 18:50 - Güncelleme: 29-10-2018 00:12

MEB'den yapılan bilgilendirmede, 26 Ekim'de İstanbul Erkek Lisesinde yapılan Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde 'İzmir Marşı'nı okuyan öğrencilere şiddet uygulandığı' iddialarına ilişkin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce inceleme/soruşturma başlatıldığı belirtildi.

İddiaya göre birkaç öğrenci, programdan çıkarılan İzmir Marşı’nı söylemek istemiş ancak okulun Müdür Başyardımcısı Metin Kuş öğrencilere tokat atmıştı.

MÜDÜRDEN VELİLERE MESAJ

Olayla ilgili Okul Müdürü Fatih Güldal, velilere gönderdiği bilgilendirme mesajında idari izinli olduğu için törenle Kuş’un ilgilendiğini belirtmiş ve mesajda özetle şöyle denilmişti:

“Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Törenin bitiminde bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale etmiştir. Olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL’de gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir. Gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildiririm.” 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MEB'den açıklama geldi: Soruşturma başlatıldı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Pinus Nigra 28 Ekim 2018 22:20 Okul müdürü idari soruşturma açacakmış. Bir kere okul müdür vekili olarak yapılan öğrenci tokatlama işinde disiplin amiri okul müdürü değil ilçe milli eğitim müdürüdür. Okul müdürü ancak öğrenciler hakkında disiplin işlemi başlatabilir.

    CEVAP YAZ 2 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro