eposta yazdır zoom+ zoom-

MB'nin kararına hükümetten ilk tepki geldi

MB'nin kararına hükümetten ilk tepki geldi

Merkez Bankası, dolardaki yükselişin önüne geçebilmek için faiz artışına gitti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, fiyat istikrarı için atılacak her adıma destek olacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-05-2018 19:59 - Güncelleme: 23-05-2018 19:59

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "TCMB Başkanı ve PPK üyelerinin TL’deki düşüşü ve fiyat istikrarının sağlamak için atacakları gereken her adımda tam desteğim var." ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek'in yaptığı açıklama;

“Para politikasının kredibilitesini sağlamanın ve yatırımcıların güvenini tekrar kazanmanın vakti geldi. Hükümet cari açığı düşürmek ve TCMB’nin dezenflasyon çabalarına katkı için mali disiplini korumaya ve yapısal reformları hızlandırmaya kararlı.

TCMB Başkanı ve PPK üyelerinin TL’deki düşüşü ve fiyat istikrarının sağlamak için atacakları gereken her adımda tam desteğim var.

Türkiye’nin hiçbir makro ekonomik problemi çözülemez değil, problemleri daha önce çözdük yine yapabiliriz."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN MB'nin kararına hükümetten ilk tepki geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 23 Mayıs 2018 22:54 Faizci kapitalizmin faiz ayağını kaldırmaya kalkarsanız başınzan ekonomik krizler eksilmez....o.s...luna Allah rahmet etsin....yıllar önce şunu söylüyordu....Türkiye cumbufiyeti 1923...1945 yılları arasında ingiliz sömürgesi idi...1945 ten günümüze amerikan sömürgesi....öyle tam bağımsızlık kolay değil ....lafla olmuyor....amerika iliklerinize kadar...nufuz etmiş...bir fetöyü satın alıyor...öbür fetöyü sıra da bekletiyor.....geri kalmış ülkelerde satılık adam çok...

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro