eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurbanlık develer büyük ilgi görüyor

Kurbanlık develer büyük ilgi görüyor

Aydın'ın İncirliova ilçesinde yetiştirilen kurbanlık develer büyük ilgi görüyor. Satış fiyatı 12 bin ile 15 bin lira arasındaki kurbanlıklar, Türkiye'nin bir çok yerine gönderiliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-08-2017 19:32 - Güncelleme: 27-08-2017 19:32

AYDIN'ın İncirliova ilçesinde fiyatı 12 bin ile 15 bin lira arasında değişen kurbanlık develer ilgi görüyor.

Deve yetiştiriciliği yapan Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu Başkanı Aytekin Kaya, AA muhabirine, İncirliova'da yetiştirdiği develeri Türkiye'nin bir çok yerine gönderdiğini söyledi.

Son yıllarda kurbanlık deve satışlarında artış yaşandığını ifade eden Kaya, "Bu günlerde deve satışlarında bir hareketlilik var. Türkiye'nin değişik illerinden arayan insanlar deve almak istediğini belirtiyor. Kurbana kadar da bu artış devam edecektir. Bu aralar deve piyasası iyi. Deveye talep oldukça fazla." dedi.

Kurbanlık deve fiyatlarının 12 bin lira ila 15 bin lira arasında değiştiğini belirten Kaya, Kurban Bayramı'nda 7 kişinin birlikte kestiği deveden danaya göre daha çok et elde edildiğini anlattı.

Deve kesmenin dana kesmekten daha kolay bir işlem olduğuna dikkati çeken Kaya, "Devenin yapısından dolayı bazı vatandaşlarımız kaygı yaşıyor. Fakat deve kesmek görüldüğü gibi zor bir iş değil. Devenin dört ayağı bağlanır, ön bacaklarının bulunduğu bölgeden kesilir. İyi bir kasap bir deveyi çok kısa zamanda kesip paylaştırabilir." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kurbanlık develer büyük ilgi görüyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro