eposta yazdır zoom+ zoom-

'Kur'an'dan bazı ayetler çıkarılsın' bildirisine sert tepki

'Kur'an'dan bazı ayetler çıkarılsın' bildirisine sert tepki

300 Fransız yazar ve siyasetçinin şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur'an'ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılması isteğine Türkiye'den sert tepki geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-05-2018 08:01 - Güncelleme: 07-05-2018 08:23

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa'da aralarında Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ile eski Başbakan Valls'ın da bulunduğu 300 kişinin Kur'an'ı Kerim’i hedef alan skandal bildiriye destek vermelerine sert tepki gösterdi.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aralarında eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçinin şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur'an'ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını istedikleri bilgisini paylaşarak sert tepki gösterdi. 

"EN AZ DEAŞ KADAR TEHLİKELİ ZİHNİYET"
Fransa'da çoğunluğunu aydın ve siyasetçilerin oluşturduğu bir grup Müslümanların tepkisini toplayacak bildiri yayınladı. Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ile eski Başbakan Valls'ın imzasının bulunduğu bildiri ile ilgili Twitter'da tepkisini gösteren Ömer Çelik, "Bu kişiler kim olurlarsa olsunlar ve şimdiye kadar neyi savunmuş olurlarsa olsunlar, bağnazlık tarihinin ilk sırasına yazılacaklar. Barbarlık modern dünyanın ortasına entellektüel ve siyasi sıfatlarla yerleşiyor. Bu şahıslar, bu barbar ve ahlak dışı taleple, DEAŞ'ın ideolojik akrabalığına kayıt yaptırdıklarını ilan etmişlerdir. DEAŞ'ın en yakın ideolojik akrabası olduklarını ancak bu şekilde anlatabilirlerdi. Ancak siyasal psikiyatrinin konusu olacak bu yaklaşım, Avrupa'nın ortasında nasıl bir barbarlığın yükseldiğini, en az DEAŞ kadar tehlikeli bu zihniyetin kendisini nasıl bazı kavramların arkasına sakladığını ifşa ediyor. DEAŞ'ın aleni akrabalarını tesbit etmek kolay. Asıl böyle entelektüel ve siyasi görünüm arkasındakiler çok tehlikeli. Sözde şiddet karşıtı görünüp, yaklaşımlarıyla bağnaz ve şiddete tapan zihniyet bu." şeklinde paylaşımda bulundu. 

İBRAHİM KALIN'DAN TEPKİ
Kur'an-ı Kerimn'den bazı ayetlerin çıkarılması talebine bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi. Kalın, bildiriye ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan şunları yazdı:  “Aralarında Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kuran’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etmiş. Modern çağda cehalet ve hamakat bu kadar olabilir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Kur'an'dan bazı ayetler çıkarılsın' bildirisine sert tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 07 Mayıs 2018 11:46 kitaplar,şeriatlar Alah ın vahiyleridir.Allah dan başkası ,vahiyleri kaldırma veya değiştişrme yetkisine sahip değildir.Allah,dilerse vahiylerinden dilediğinin yürürlüğünü kaldırır veya değiştirir.aklıma geldi:mesela Allah,kur andan bazı ayet ve surelerinin yürürlüğünü kaldırsa.mesela,siyasi islamcıların istismar ettiği,çıkarları doğrultusunda tefsir ettiği,dini baskı ve tazyik altında tuttuğu,tehtitlerine kılıf olarak yararlandıkları ayet ve surelerin yürürlüğünü kaldırsa ve tebliğ etme görevini de bu siyasi islamcıalra verse;acaba, siyasi islamcıların tavrı ne olurdu?ya rabbi!başım üstüne hemen tebliğe başlıyorum mu derlerdi?yoksa,aman Allah ım o ayet ve sureleri dokunma mı derlerdi?işte siyasi islamcıların, Allah a bağlılıklarını ortaya koyacakları bir nokta daha.

    CEVAP YAZ 3 0
KİMDİR ?
Ömer Çelik
ÖMER ÇELİK KİMDİR?

65. hükümette Avrupa Birliği Bakanı olan Ömer Çelik kimdir ve aslen nerelidir? 64. hükümette de Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ömer Çelik, 15 Haziran 1968 Adana doğumlu. Babasının adı Yusuf Ziy

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro