eposta yazdır zoom+ zoom-

Kenan Sofuoğlu Milletvekili maaşını ne yapacak? 'Yaşam tarzım farklı'

Kenan Sofuoğlu Milletvekili maaşını ne yapacak? 'Yaşam tarzım farklı'

24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Sakarya Milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu, 'Milletvekilliğimden alacağım hiçbir maaşın bir kuruşuna dahil dokunmadan, ihtiyaç duyan insanlar için kullanacağım' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-07-2018 15:33 - Güncelleme: 05-07-2018 15:33

24 Haziran seçimlerin de AK Parti'den Sakarya Milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu, 'Milletvekilliğimden alacağım hiçbir maaşın bir kuruşuna dahil dokunmadan, ihtiyaç duyan insanlar için kullanacağım' dedi. Sofuoğlu, TBMM'de kayıt işlemlerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine burada olduğunu anlatan Sofuoğlu,1,5 ay önce yarış kariyerini noktaladığında, İtalya'da jübile yaptığında farklı bir hayat düşündüğünü aktardı.

Sofuoğlu, stresi daha az, ailesiyle vakit geçireceği, bolca tatil yapacağı, kendisini yormayacağı bir hayat düşündüğünü vurgulayarak, "Cumhurbaşkanımızın daveti benim için önemliydi, bir onur meselesiydi. Kendisinin bizi araması çok büyük bir onur. Ona bu yolda destek olmak için, en iyi bildiğim işte, spor dalında yararlı olabilmek için bu teklifi kabul ettim, elimden geldiği kadarıyla başarılı olmaya çalışacağım." diye konuştu.

GENÇ SPORCULARIN VEKİL ABİSİ: Buna, "5 yıllık bir süreç" gözüyle baktığını belirten Sofuoğlu, bu süre içinde özellikle spor dalında iz bırakacak işler yapmak istediğini kaydetti.

Spor kariyeri boyunca sıkıntılar yaşadığına değinen Sofuoğlu, Türkiye'de bilinen spor dalının futbol olduğuna, futbola her taraftan destek verildiğine işaret etti.

Diğer spor dallarındaki sporcuların çok destek görmediğini anlatan Sofuoğlu, "Genç sporcuların vekil abisi olmak anlamında elimden geldiği kadarıyla yararlı olmanın mücadelesini vereceğim. Bu benim için yeni süreç, öğrenmem gereken çok şey var." dedi.

"YAŞAM TARZI BİRAZ FARKLI": Vatandaşların kendisini motor sporlarında, sporda tanıdığını, sevdiğini, desteklediğini, Türkiye'de birçok kesimin ilgisini, sevgisini kazandığını vurgulayan Sofuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben inşallah öyle güzel şeyler yapmaya çalışacağım ki herkesin sevgisini, saygısını, takdirini kazanmanın mücadelesini vereceğim. Aklımda yapmak istediğim şeyler çok. Çünkü o yaşadığım sıkıntıların hepsini gidermek anlamında, özellikle spor dalında gidermek anlamında, mücadelemi vereceğim. Benim çizgim biraz farklı olacak, yaşam tarzım, hayatım biraz farklı. Ufak tefek eleştiriler de alıyorum; kullandığım otomobilimle, motosikletimle alakalı... 'Milletvekili böyle lüks olabilir mi, yaşayabilir mi?' Kullandığım otomobilimi de motosikletimi de ya da yaşadığım rahatı kazanmak için 20 yıl boyunca özellikle gurbet elde çok mücadele verdim, vücudumda kırılmadık kemik kalmadı, 15'in üzerinde ameliyat geçirdim. Mücadeleler verip, alnımın teriyle kazandığım bir aracı kullanıyorum.

Bir milletvekilisiniz. Türkiye'de uzun yıllardır, milletvekillerinin maaşı konuşulur, insanların tepkisini ve ilgisini çeker. Milletvekilliğimden alacağım maaşın bir kuruşuna dahi dokunmadan, hizmet anlamında, gerekli yerlerde, ihtiyaç duyan insanlar için kullanma kararı aldım. Böyle bir araç kullanabiliyorsanız, böyle bir hayat yaşayabiliyorsanız milletvekili maaşına da ihtiyacınız yoktur. Bu görevi kabul ederken bir beklenti, gelir için kabul etmedim; faydalı olabilmek için kabul ettim."

Mecliste asfalt ağladı! 'Kenan geliyor' dedirtti!  

"KİMSENİN KONUŞMAYA HAKKI YOK": Sofuoğlu, insanların, bu aracı konuşmaya başladığını, bu aracın uzun zamandır kendisinde olduğunu, siyasete girdikten sonra almadığını, yarışlarda kazandığı paralarla aldığını bildirdi.

Bu nedenle kimsenin konuşma hakkının, yetkisinin olmadığını, hesabını veremeyeceği hiçbir şey yapmadığını kaydeden Sofuoğlu, tepkisini çektiği kişilerin takdirini kazanmak için mücadele vereceğini ifade etti.

Sofuoğlu, hayatından taviz vermeyi düşünmediğini, otomobilini de motosikletini de kullanacağını, hiç kimsenin itiraz etmeye hakkı, yetkisi olmadığını vurguladı.

Milletin vekili olduğunu, insanların bunu konuşacağını belirten Sofuoğlu, "Vekilliğimin gelirinin tamamını hizmet anlamında kullanacağım. Hatta ilk maaşımın sözünü bir spor kompleksi için Sakarya'nın bir ilçe belediyesine söz verdim. Spor hizmetinde kullanacağım. Bu şekilde kullanacağım ki insanlar yanlış anlamasın, düşünmesin. Böyle bir araca biniyorsunuz diye insanların derdini anlamayacaksınız diye bir şey söz konusu değil. Benim zaten nereden geldiğimi herkes biliyor, motor tamircisinin oğluyken, Rabbim bize güzel şeyler nasip etti." değerlendirmesinde bulundu.

Kenan Sofuoğlu Hollandalı eşiyle nasıl tanıştı? Kaç motorsikleti kaç arabası var?Kenan Sofuoğlu Hollandalı eşiyle nasıl tanıştı? Kaç motorsikleti kaç arabası var?Kenan Sofuoğlu Hollandalı eşiyle nasıl tanıştı? Kaç motorsikleti kaç arabası var?Kenan Sofuoğlu Hollandalı eşiyle nasıl tanıştı? Kaç motorsikleti kaç arabası var?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kenan Sofuoğlu Milletvekili maaşını ne yapacak? 'Yaşam tarzım farklı' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • FİKRET BODUROĞLU 06 Temmuz 2018 09:54 BEN AKP YE DE ERDOĞANA DA OY VERMEDİM.AMA seni kutluyorum.meclise böyle gelmeni de alkışlıyorum.eleştirenleri ciddiye alma.helal parayla aldın.yaptığında yasal olmayan hiç bir şey yok.rüşvet alan bakanları bile aklayan meclise böyle gelinir.ANLAYAN ANLAR.MEDYANIN YAZDIĞINI DA ,vATANDAŞIN DEDİĞİNİ DE UMURSAMA.SADECE KONUŞURLAR.TEMELİNDE DE KISKANÇLIK VARDIR.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Kenan Sofuoğlu
KENAN SOFUOĞLU KİMDİR?

Kenan Sofuoğlu (d. 25 Ağustos 1984; Akyazı, Sakarya), Türk motosiklet yarışçısı. 2012 SuperSport Dünya Klasmanı'nda 183 puanla şampiyon oldu. Kariyeri 25 Ağustos 1984 tarihinde Adapazarı'nda doğan Sofuoğlu, 2002 yılında Almany

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro