YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2016 12:37 - Güncelleme: 19 Eylül 2016 12:44

Kadın olmak işte bu kadar zor!

Bayramın birinci günü, sabah, otobüsle evine giden bir kadına sırf şort giydiği için tekmelerle saldıran biriyle aynı havayı teneffüs ediyor olmak, benim için ve tüm “insanlar” için acı verici.

*

O kadın, bayramın birinci günü sabahın köründe neden evine gidiyordu biliyor musunuz? Kendisi hemşireydi ve bütün gece insanların sağlığını koruyabilmek adına uykusuz çalışmıştı! Peki, karşılığı bu mu olmalıydı?

*

Hani bayramlar hoşgörünün çok daha fazla önem kazandığı günlerdi! Hani birbirimize karşı her daim saygı ve sevgi içerisinde olmalıydık ama bayramlarda daha da hassas olmalıydık. Hep laf…

*

Bu arada, durumu daha detaylı görmek için yukarıdakileri yazdım. Yani darp edilen o kadınımız bunu hak etmiyor çünkü hastane nöbetinden dönüyordu ve öte yandan bayramın ilk günüydü falan demiyorum şüphesiz.

*

Bayramın herhangi bir günü olmayabilir. Sabah evine nöbetten değil, eğlenceden çıkmış gidiyor da olabilir. Üzerinde şort değil, kısacık bir mini etekte olabilir. Ve sen; ne darp edebilirsin, ne de taciz edebilirsin! Anla artık zavallı zihniyet!..

*

Gel gelelim bu saldırıyı düzenleyen kişi gözaltına alındı. Verdiği ifadeler baştan aşağı çelişki dolu. Bir yerde: “Giyimini beğenmedim” derken, başka bir yerde ifade olarak: “Hastayım, psikolojim bozuk” diyen bir adam.

*

Nihayetinde serbest bırakıldı! Serbest bırakıldığını duyan herkes normal olarak çeşitli yollarla, özellikle de sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

“Bu adam hastaysa hastaneye sevk edin, yok değilse yaptığının karşılığı olan cezayı çeksin” şeklinde seslerin yükselmesi zannediyorum yanlış değildi.

*

Dün tekrar gözaltına alındı. Halkın vicdanını yaralayan bu olaya savcılarımız kayıtsız kalmadı. Hakkında hukuki olarak ne karar verilecek bilmiyoruz. Zaten hükmünü vermek bizim üzerimize vazife değil. Ancak bizim isteğimiz, cezasız kalmasın. Bekleyip göreceğiz.

*

Değinmek istediğim bir şey daha var. Tam bu yazıya başlamadan önce haberlere göz atıyordum. Bu seferde motosikletli bir sapık haberi okudum. Yakalanmış, yargılanıyormuş. İnanın midem bulanıyor! Bu işi çözüme kavuşturalım artık. Eğitimle ya da daha ağır cezalarla… Belki de şu anda aklıma gelmeyen başka bir yöntemle. Ancak mutlaka kalıcı bir çözüm bulma zamanı geldi ve geçiyor bile…

Yapabilirseniz, sağlıcakla kalın…
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kadın olmak işte bu kadar zor! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 22 Eylül 2016 19:43 Din insanin kisiligiyle ilgilidir. Kadin erkek esit Allahin sevgili kullari onlar Allah katinda ayni. bazi hocalar kadin sevemediginden kadinlari asagilar kendi cikmazindan dolayi.

    CEVAP YAZ 0 3
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro