eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrailli bakan Suudi Arabistan müftüsünü tebrik etti

İsrailli bakan Suudi Arabistan müftüsünü tebrik etti

İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını söyleyen Suudi müftü Abdülaziz Al-i Şeyh, İsrail'de yere göğe sığdırılamadı. Müftü Abdülaziz Al-i Şeyh İsrail'e davet edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 07:13 - Güncelleme: 14-11-2017 07:13

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.

Dürzi asıllı Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"MÜFTÜYÜ İSRAİL'İ ZİYARET ETMEYE DAVET EDİYORUM"
"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

İSRAİL ORDUSUYLA İŞBİRLİĞİ YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" ifade etmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İsrailli bakan Suudi Arabistan müftüsünü tebrik etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Misafir 15 Kasım 2017 11:59 Hac ca gidenler, bunların arkasında kıldığınız Namaz ları Tekrar kılın.Bunlar Münafık.

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro