eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrail'den İran ve Suriye'ye tehdit!

İsrail'den İran ve Suriye'ye tehdit!

İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, İran ile Suriye arasında varılan anlaşmanın ilan edilmesinden saatler sonra yaptığı açıklamada 'Suriye'deki İran mevzilerini hedef alma' tehdidini yineledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-08-2018 21:43 - Güncelleme: 30-08-2018 01:25

İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, İsrail basınına yaptığı açıklamada, "Bu anlaşma bizim belirlediğimiz kırmızı çizgiyi aşma anlamına geliyor" ifadesini kullandı. İsrail hükümetinin pek çok kez Suriye'deki tüm İran mevzilerini engelleyeceği açıklaması yaptığını hatırlatan Katz, "İsrail, İran'ın Suriye'de konuşlanmasına izin vermeyecektir. İsrail'i tehdit eden İran hedeflerine karşı bütün güçlerimizle karşı koyacağız" diye konuştu.

Katz ayrıca Beşşar Esed'e işaret ederek, 'İran kuvvetlerini savunması halinde bunun sonuçlarına derhal katlanacağını' ifade etti.

"İSRAİL-ABD ORTAK EKİBİ"

Öte yandan İsrail Maliye Bakanı Moşe Kahlon, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İsrail ile ABD arasında İran'a karşı yaptırımların uygulanmasına yönelik ortak bir ekip oluşturulduğunu ilan etti.

Açıklamasında Kahlon, "İran'a karşı yaptırımların daha da güçlendirilmesinin vakti geldi" ifadesini kullandı.

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, birkaç gün önce Şam'ı ziyaret etmiş ve burada iki ülke arasında askeri iş birliğini ele alan bir anlaşmaya imza atmıştı. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İsrail'den İran ve Suriye'ye tehdit! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • kırçıl 30 Ağustos 2018 02:00 Hadi bakalım gayret!!! Sonunda yokolmak için daha fazla saldırı. Müslüman olduğunu iddia eden bazı lid erler siyonistlerden yana olsalarda katil devletin yok olmasını engelleyemeyecekler. Allah c.c. münafıkları kahreylesin.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro