eposta yazdır zoom+ zoom-

İslami mortgage geliyor sistem nasıl işleyecek?

İslami mortgage geliyor sistem nasıl işleyecek?

Türkiye Varlık Fonu, ev sahibi olmak isteyenlere uzun vadeli faizsiz kredi sağlamak amacıyla, İslam Kalkınma Bankası'nın Özel Sektör Kurumu bir anlaşma imzaladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-05-2017 13:03 - Güncelleme: 03-05-2017 13:03

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan, İstanbul'da basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya geldi.

Bostan, İslam Kalkınma Bankası'nın Özel Sektör Kurumu (ICD) ile ile Türkiye'de "İslami mortgage" geliştirme üzerinde çalışmalarının bulunduğunu söyledi.

Bostan, "ICD ile çerçeve anlaşması imzaladık. Faizsiz bir enstrüman olacak. İlk defa İslami mortgage olacak. Bunun büyük talep göreceğini düşünüyoruz. Çalışmaları 3 ay içerisinde kuruluş aşamalarını tamamlamak istiyoruz ve 1 yıl içerisinde de faaliyete geçmeyi arzu ediyoruz. Anlaşma çerçevesinde katılım mortgage şirketi  kurup ev sahibi olmak isteyenlere uzun vadeli faizsiz kredi sağlamayı planlıyoruz. Burada türev enstrümanlar da söz konusu" dedi.

Kanunun kendilerine her türlü para piyasası, sermaye piyasası işlemi yapabilme yekisini verdiğini ancak "Piyasalarda herhangi bir işlemimiz olmadı" diyen Bostan, "Yerli otomobilde olmak ister misiniz?" sorusu üzerine "Biz Türkiye'ye katma değer kazandıracak her işte olmak isteriz." ifadesini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İslami mortgage geliyor sistem nasıl işleyecek? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • tekin 03 Mayıs 2017 13:20 yahu bu bir din uzerinden dolandiriciliktan baska birsey deildir. adam sana faizsis diyor ama kocan dinci usaklarin elinde. adam faizsiz diyor ama evinize her ay kira odiyeceksiniz..odemez isenis hadi kapi disari..islami sistem usulu!..kanmayin bunlarin yalanlarina..illaki paranizi alacaklar ve cogunuz da yillar sonra evinizi uzerinize geciremeyip sokakta kalacaksiniz. yani daima kiraci olarak kalacaksiniz...inanin ki cehennem cennetten kat kat daha buyuktur!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro