eposta yazdır zoom+ zoom-

IŞİD sosyal medyada aşırı kibar

IŞİD sosyal medyada aşırı kibar

Musul'u ele geçirdikten sonra Türkleri rehin alan IŞİD'e Türkler Twitter üzerinden zor anlar yaşattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-06-2014 19:49 - Güncelleme: 18-10-2015 21:46

Irak'ı Musul şehrinden başlayarak işgal eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, twitteradresine mesaj atan Türklerden ötürü zor anlar yaşadı. IŞİD twitter hesabı üzerinden, 'Lütfen küfür etmeyin' şeklinde uyarıda bulundu.

IŞİD'in Musul'da bulunan Türk Konsolosluğu'na saldırmasıyla birlikte Türkler, örgütün twitter hesabına saldırmaya başladı. Türkler tarafından sürekli mesaj bombardımanına tutulan twitter hesabından açıklama yapan IŞİD, İngilizce ve Türkçe olarak mesaj yayınladı. Yanlış Türkçe ile yazılan mesajda, 'Saygılarımla. Türk Dili bana sormayın ve laneti (küfürlü dil) kullanmayın lütfen. Yine ben Türkçe bilmiyorum. Teşekkür ederim…' dendi.

Türk kullanıcılarla yaşanan ilginç diyaloglardan bazıları şöyle:

"- Ulan bu nasıl terör örgütü, lütfen mütfen. Şirin mi gözükmeye çalışıyorsun. Kafa kesiyorsunuz lan.

- Birinizin Adidas giydiğini gördüm. Neden Adidas?

Neden Adidas olmasın?

- Hacı dünya kupası ne olur ya?

- Irak'taki girişimlerinizi takdir ediyorum. Türkiye'nin en güzel şehri olan Kırşehir'i ele geçirmeyi hiç düşündünüz mü?

Bunun için planımız yok".

IŞİD'in twitter hesabına Türkler tarafından sürekli 'İnsanlarımızı ne zaman salacaksınız', 'Siz kendinizi kim sanıyorsunuz' ve 'Kaçırdığınız Türkleri salın yoksa kötü olur' gibi birçok mesaj atıldı. Bunların yanı sıra IŞİD'in twitter hesabına küfür içerikli de çok sayıda twitter gönderildi.

IŞİD'den beklenilmeyecek nezakette mesaj atan örgütün twitter hesabı, bir süredir tweet atmayı bıraktı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN IŞİD sosyal medyada aşırı kibar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Ne desem ki 13 Haziran 2014 00:06 Bu işid ın kuralları çok hoşuma gitti valla.hele şu anıt ve mozololerinyıkılması yok mu tambize göre

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro