eposta yazdır zoom+ zoom-

İhsanoğlu'dan cemaate olimpiyat desteği

İhsanoğlu'dan cemaate olimpiyat desteği

Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Türkçe Olimpiyatları'na destek çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-07-2014 21:29 - Güncelleme: 25-10-2015 03:54
Muhalefetin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'dan Gülen cemaatine destek! Başbakan Erdoğan'ın salon vermeyeceğiz dediği Türkçe Olimpiyatları'nın yurtdışında yapılmasına tepki gösteren İhsanoğlu, hükümetin uygulamalarını "çok ayıp" sözleriyle nitelendirdi.
 
Çıkarılan engellemeler yüzünden Türkçe Olimpiyatları’nın yurtdışında yapılmasını ‘çok ayıp’ bulduğunu belirten İhsanoğlu, yurtdışındaki Türk okulları için de “Türkiye’nin yüz akı” ifadesini kullandı. Kurulduğu günden itibaren değişik vesilelerle bu okulları ziyaret ettiğini kaydeden İhsanoğlu, şöyle konuştu:

“Ben bu okulların Orta Asya’dan Endonezya’ya, Tataristan’dan Senegal’e kadar olan örneklerini gördüm. Ve bu ülkelerde devlet adamlarının idarecilerin toplumun nasıl müspet bir şekilde baktığını, değerlendirdiğini yakından biliyorum. Bu okullarda bulundukları ülkelere karşı yanlış bir şey olsaydı, hiç kimse bunları bir gün bile barındırmazdı. Ayrıca şimdiye kadar bu okullar Türkiye’ye karşı müspet alakanın uyandırılması, Türk sevgisinin aşılanması ve Türkiye’nin milli menfaatlerine hizmet edilmesi dışında bir şeyin ortaya geldiğini ben şahsen bilmiyorum. Bu okulların menfi faaliyetlerine dair ispatlanmış bir durum varsa, bunun kamuoyuna açıklanması lazım.”
 
  
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İhsanoğlu'dan cemaate olimpiyat desteği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR53 YORUM
  • insan 14 Temmuz 2014 10:06 allah aşkına söylermisiniz ekmeleddi ihsanoğlumu tarafsız cumhurbaşkanı olacak sizlerede verdiği izlenim tamamen chp ve cemaatın gödümünde bir cumhurbaşbakanı adayı olarak görünmüyormu müslümanların aleyhine ne kadar şey varsa onları savunuyor mesele başörtüsü konusu gelenektir dedi filistin meselesi gerçi daha sonra akıl babası gürsel tekinin telkiniyle kıvırmaya başladıysada beceremedi daha beter kendini rezil etti gitti sivas olaylarını kınadı beş gün sonra başbağlar katliyamı olmuştu burada müslümanlar katledildiği için aklına gelmedi gürsel tekin de işine gelmediği için hatırlat. sonra bir gazeteci katliyamı niye kınamadınız deyince tüh unuttuk dedi müslümanları ilgilendiren bütün konularıunutuyor numarası yapıyor gidiyor gezicilere selam çakıyor inönünü mezarına selam çakıyor sisiye selam çakıyor esede selam çakıyor israile selam çakıyor cemaat tarafında programlan. için cemaate selam çakıyor tek selam çakmadığı müslümanlar chp ve cemaate şirin görünmek için bukalemun gibi

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro