eposta yazdır zoom+ zoom-

'İçimizdekiler gavurluk etmesin' diyen başkan dövizci çıktı!

'İçimizdekiler gavurluk etmesin' diyen başkan dövizci çıktı!

TÜRKİYE dövize karşı mücadele ederken Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy olması gerektiği gibi bir açıklama yaparak tepkisini gösterdi. Buraya kadar her şey normaldi. Anormal olan ise 'dışarıdaki gavuru biliyoruz ama içimizdekiler de gavurluk etmesin' diye seslenen Gürsoy'un döviz bürosunun olmasıydı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-09-2018 17:29 - Güncelleme: 04-09-2018 17:47

Dövizle yapılan alışverişlerin sona erdirilmesi gerektiğini söyleyen Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, dövizin ve doların Türk literatüründen çıkartılması gerektiğini belirtti. Gülsoy, "Buradan döviz fırsatçılarına bir kez daha sesleniyorum. Amiyane tabirle dışarıdaki gavuru biliyoruz ama içimizdekiler de gavurluk etmesin" dedi.

DÖVİZ TİCARETİ YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI
Dövizle alış veriş yapılmasın diye medya önünde açıklamalar yapan Gülsoy'un 1973 yılında Kazancılar'da kuyumculukla ticaret hayatına atıldığı şu anda ise döviz ticareti yaptığı ortaya çıktı. Gülsoy'un kendi sitesinde yer alan biyografisinde aynen şunlar yazıyor:
-"Halen kuyumculuk, döviz alım satımı, mobilya ve otomotiv ticareti, akaryakıt ticareti ve sigorta hizmetleri gibi çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulunmaktadır".

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Oda binasında düzenlediği basın toplantısında dolarla yapılan alışverişlerin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi. İşte Gülsoy'un o açıklamaları:

-"Bizim dövizle değil işimizle haşır neşir olmamız gerekiyor. Biz inanan ve şükreden bir toplumuz. Ekonomide sıkıntı, durağanlık var ama hiç kimsenin de fazla bir şikayeti yok. Vatandaş, 'Devletimin yanındayım' diyor. Biz 'Bu sene para kazanmasak da olur' diyoruz. Yüzde 10 zarar etsem ne olacak. Yeter ki ülkeme bir şey olmasın. Bütün esnafımız, bütün üyelerimiz aynı duygu ve düşüncede."

YERLİ PARAYA DÖNÜN 'DÖVİZ FIRSATÇILARI GAVURLUK ETMESİN'
-"Yerli paraya dönelim. İhtiyaçlarımızı kendi ve milli ürünlere dönmeliyiz. AVM'ler ve emlak sektörü en kısa süre TL'ye dönmelidir. Buradan uyarıyorum dövizde kirada ısrar edenler yakın bir zamanda kiracı bulamaz. 70 yıldır kur riski ile bizi tehdit edenlere TL ile yanıt verelim. Buradan döviz fırsatçılarına bir kez daha sesleniyorum. Dışarıdaki gavurları biliyoruz ama içimizdekiler de gavurluk etmesin. Yanlış anlaşılmasın bunu bankalar için değil, fırsatçılar için söylüyorum" .

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 'İçimizdekiler gavurluk etmesin' diyen başkan dövizci çıktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Erzurumlu 06 Eylül 2018 20:19 Düsmani uzakta aramayin cok yakinimizdalar

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro