eposta yazdır zoom+ zoom-

İBB’DEN 'Kerbela Şehitleri'ne özel anma etkinliği

İBB’DEN 'Kerbela Şehitleri'ne özel anma etkinliği

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Kerbela şehitlerini anmak için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda özel bir anma etkinliği düzenliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 16:13 - Güncelleme: 19-09-2018 16:13

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının şehit edildiği Kerbela matemi için özel bir anma etkinliği hazırladı. “Ah Hüseyin” adıyla hazırlanan etkinlik Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek. Bu akşam saat 20.00’da düzenlenecek programa tüm vatandaşlar ücretsiz katılabilir.

Program kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mehmet Çelik “Tevhid Etsin Dilimiz” başlıklı bir konuşma yapacak. Konuşmanın ardından; Albayrak Kardeşler (Hüseyin;Ali Rıza Albayrak) nefes ve deyişlerden oluşan bir repertuvarla sahne alacak. Albayrak Kardeşler’in icralarının ardından, Santuri Sedat Anar, Ehl- Beyt Besteleri albümündeki mersiyelerle geceye iştirak edecek.

MERSİYE VE İLAHİLER SESLENDİRİLECEK
Programda ayrıca, Türk müziği sanatçısı İbrahim Suat Erbay mersiye ve ilahiler, Grup Dergah ise nefes, ağıt ve ilahi formundaki eserlerle dinleyenlerle buluşacak. Abidan-ı Mustafayız, Ah Hüseynim, Kerbala
Ağıdı ve Bugün Matem Günü Geldi programda seslendirilecek eserler arasında. Bu programla, Ehl-i Beyt'in Kerbela çöllerinde susuz bırakılarak şehit edilmesinin acısının 1379. yıldönümünde, gönüllerdeki hüzün CRR’de dile gelmiş olacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İBB’DEN 'Kerbela Şehitleri'ne özel anma etkinliği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro