eposta yazdır zoom+ zoom-

Hollanda'dan büyük provokasyon! Hz. Muhammed karikatürleri...

Hollanda'dan büyük provokasyon! Hz. Muhammed karikatürleri...

Liderliğini ırkçı Geert Wilders’in yaptığı Müslüman düşmanı Hollanda’daki Özgürlük Partisi bu kez de Hollanda Parlamentosu’nda Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler yarışması düzenleyecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-06-2018 07:40 - Güncelleme: 13-06-2018 07:40

Liderliğini ırkçı Geert Wilders’in yaptığı Hollanda’daki Özgürlük Partisi büyük bir provokasyona imza atmaya hazırlanıyor. Her fırsatta Müslüman karşıtı eylemlerde bulunan Özgürlük Partisi, bu kez de Hollanda Parlamentosu’nda Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler yarışması düzenleyecek.

YENİ CHARLİE HEDBO ARAYIŞI... Daha önce Hazreti Muhammed’in karikatürlerinin çizilmesi büyük gerginliğe neden olmuştu. 2015’te Fransız Charlie Hebdo’da yayımlanan karikatürler sonrasında terör saldırısı düzenlenmiş ve derginin 12 çalışanı hayatını kaybetmişti.  2005’te de Danimarka’da yayımlanan Hazreti Muhammed karikatürleri Müslüman ülkelerde büyük protestolar yaşanmasına neden olmuştu. 

TERÖRLE MÜCADELE AJANSI YEŞİL IŞIK YAKTI.. Geçmişte yaşanan bu deneyimlere rağmen partiden yapılan açıklamada, Hollanda’nın terörle mücadele ajansı NCTV’nin yarışmanın düzenlenmesine yeşil ışık yaktığı belirtildi. Wilders ve partisi göçmenlere ve Müslümanlara yönelik son derece agresif bir politika izlemesiyle tanınıyor. Kuran’ın yasaklanmasını talep eden Wilders, İslam’ın da totaliter bir inanç olduğu görüşünü savunuyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hollanda'dan büyük provokasyon! Hz. Muhammed karikatürleri... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 13 Haziran 2018 16:28 müslümanları sınırdışı edin Avrupadan ve Amerikadan daha iyi bence.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro