YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2016 00:25 - Güncelleme: 13 Temmuz 2016 00:36

Hiç durmadan çalışıyoruz...

Bildiğimiz üzere tembellik kavramına bakış açısı kişiden kişiye değişebilir. Ancak genel olarak; işi gücü olmayan, olsun diye çabası da olmayan kişilere tembel diyebiliriz. Tabi ki bu hususta öğrencileri ayrı tutmak lazım. Öğrencilerin en temel işi okumak ve öğrenmektir. Çalışkan insan, çalışan insan, asla tembel olamaz. Bu mümkün değil. Dolayısıyla diyorum ki; Ülkemde tembel kimse yok. Herkes çalışıyor. Hemde 7 gün 24 saat boyunca.

Yukarıda yazdıklarımı okuyunca eminim 'ne saçmalıyor acaba' diye düşünmüşsünüzdür. Haklısınız biraz saçmaladım. Çünkü içerisinde bulunduğumuz durumu ancak bu şekilde özetleyebilirim.

Şimdi geliyorum ne söylemek istediğime! Anladınız sanırım ama söyleyeyim: Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu sebeple, mutlu olmaya çalışıyoruz. Gülümsemeye çalışıyoruz. Pozitif düşünmeye çalışıyoruz. Hiç ara vermiyor, rüyalarımızda bile çalışıyoruz!..

***

Harika bir moderatör...

Afşin Yurdakul için bir parantez açmak zorunda hissettim kendimi. Neden? Televizyon kanallarında neredeyse haftanın her günü tartışma programları yapılıyor. Bu programların kalitesini davet edilen konuklar ve hem konukları hem de konuyu yöneten moderatörler belirliyor.

Özetle, dün Afşin Yurdakul'un yönettiği bir tartışma programını baştan sona izledim. Gerek sorduğu soruların kalitesi sebebiyle, gerek tarafsız duruşuyla, alkışlar Afşin Yurdakul'a gelsin...

***

Vatandaşlık meselesi...

Yaşamlarını ülkemizde sürdüren Suriyelilere vatandaşlık verileceği konuşuluyor. Herkes bu konuda söyleyeceğini söylesin. Bizde rahat rahat gözlemleyelim. Konuşmakta, tartışmakta zarar yoktur. Tüm bakış açılarının göz önünde bulundurulması doğru olandır. Bende bu konuyla ilgili kendi fikrimi beyan etmek istiyorum: Vatandaşlık meselesinin en uygun şekilde çözülmesinin tek yolu Re-fe-ran-dum...

Her konuda referandum deyip duranları ben çok sevmiyorum ancak bu durum tam olarak referandumla çözülebilir. Çünkü vatandaşlık alacak olan Suriyeliler bizlerle birlikte yaşıyorlar. Dolayısıyla her anlarını etüt etme imkanımız var. Bırakın bunun kararını referandum sonucu belirlesin.

Sağlıcakla kalın...
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hiç durmadan çalışıyoruz... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • devlet ne derse o olacak. 13 Temmuz 2016 07:51 almanlar milyonlarca tür e vatandaşlık verirken referandum mu yapmışlardı. suriyelilerin vatandaşlık işlemleri tamamen devletin sorunudur biz devletimize bağlı vatandaşlar olarak devlete güvenmek zorundayız.

    CEVAP YAZ 3 0
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro