eposta yazdır zoom+ zoom-

Hakan Evrim kimdir Akıncı üssü komutanıydı

Hakan Evrim kimdir Akıncı üssü komutanıydı

15 Temmuz Darbe girişiminin baş aktörlerinden biri Akıncı üssü komutanı Hakan Evrim'di. Hakan Evrim FETÖ davalarında ömür boyu hapis istemiyle yargılanıyor. Hakan Evrim, Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen ile görüştürelim' diyen kişidir.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-02-2018 16:49 - Güncelleme: 21-02-2018 16:49

Hakan Evrim 15 Temmuz darbe girişim olduğunda Tuğgeneral rütbesindeydi. Darbenin Ankara'daki merkez üssü olan Akıncı hava üssünün komutanı olan Hakan Evrim, FETÖ davasından tutuklu bulunuyor. Akıncı hava üssü davası dışında Hakan Evrim Genelkurmay Çatı davasında da yargılanıyor.

Tuğgeneral Hakan Evrim, 19 kişi ile birlikte darbe girişiminden sonra Ankara Batı 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmıştı. Hakan Evrim "silahlı terör örgütü kurmak", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve"kasten adam öldürmek" suçlarından tutuklu olarak yargılanıyor.

HULUSİ AKAR'I FETHULLAH GÜLEN İLE...

15 Temmuz darbe girişimin olduğu akşam Orgenerall Hulisi Akar'ın rehin alınmasından sonra "Seni Fetullah Gülen ile görüştürelim" diyen kişi Hakan Evrim'di. Hakan Evrim tüm komutanların rehin tutulduğu Akıncı üssüne komuta ediyordu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hakan Evrim kimdir Akıncı üssü komutanıydı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro