eposta yazdır zoom+ zoom-

Hakan Atilla davasıyla ilgili Halkbank'tan flaş açıklama

Hakan Atilla davasıyla ilgili Halkbank'tan flaş açıklama

ABD'de yargılanan Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın jüri tarafından 5 ayrı iddiadan suçlu bulunmasıyla ilgili Halkbank'tan açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-01-2018 11:51 - Güncelleme: 04-01-2018 11:51

Halkbank'tan ABD'deki Hakan Atilla davasına ilişkin yapılan açıklamada, verilen karar hakkında temyiz dahil tüm yasal yollara müracaat edilmesinin imkan dahilinde olduğu ve davayla ilgili hukuki sürecin henüz sonuçlanmadığı belirtilerek, "Bahse konu davada bankamız taraf olmadığı gibi mahkeme tarafından bankamız hakkında alınmış herhangi idari veya mali bir karar bulunmamaktadır." denildi.

Halkbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, bankanın Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında, ABD'de görülmekte olan davanın ilk yargılama safhasında, kendisine atfedilen suçların bir kısmı için mahkeme jürisi tarafından suçlu olduğu yönünde karar verildiği hatırlatıldı. 

"TEMYİZ HAKKI VARDIR"

Bundan sonraki süreçte verilen karar hakkında temyiz dahil tüm yasal yollara müracaat edilmesinin imkan dahilinde olduğu, dava ile ilgili hukuki sürecin henüz sonuçlanmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"BANKAMIZ HAKKINDA VERİLEN HERHANGİ BİR KARAR YOK"

"Bahse konu davada bankamız taraf olmadığı gibi mahkeme tarafından bankamız hakkında alınmış herhangi idari veya mali bir karar bulunmamaktadır. Genel Müdür Yardımcımız hakkındaki mahkeme jürisi kararına dayanılarak, henüz hukuki süreci tamamlanmayan davayla ilgili olarak bankamızın güven ve itibarını sarsıcı nitelikte açıklama veya haber yapılmasının Bankacılık Kanunu'nun 'İtibarın Korunması' başlıklı madde hükümlerine aykırılık teşkil edeceğini hatırlatmak isteriz. Bankamız, tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere her zaman hassas bir şekilde uymakta olup uyum politikasını uluslararası standartlarda daha da geliştirmek için yoğun bir çaba harcamaktadır.

"TÜM İŞLEMLERİMİZ AÇIK VE ŞEFFAFTIR"

Bankamız tarafından bankacılık hizmetleri sunulurken mevcut düzenlemeler ve diğer tüm bankalarca bilinen ve izlenen dış ticaret uygulamaları dışında herhangi bir mekanizma, yöntem veya sistem kullanılmamaktadır. Yapılan dış ticaret işlemleri ve para transferleri açık, şeffaf ve ilgili otoritelerce izlenebilir durumdadır. Bankamız, işlemlerindeki şeffaflık ve uluslararası düzenlemelere uyum politikasını bundan sonra da kararlı bir şekilde devam ettirecektir."

Açıklamada, ülke ekonomisine 80 yıldır hizmet sunan Halkbank'ın, faaliyetlerini geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tüm ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun, güçlü, güvenilir ve kesintisiz bir şekilde sürdüreceği bildirildi. 

Türkiye'den ABD'ye çok sert Hakan Atilla tepkisi

Hakan Atilla hangi suçlardan suçlu bulundu?

 

 


 

Dolar bugün ne kadar? 4 Aralık 2018 dolar fiyatları

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hakan Atilla davasıyla ilgili Halkbank'tan flaş açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 04 Ocak 2018 13:31 bankanın ilgisi yok ama atilla denen zaatı halk bankasının avukatları savunuyor şaka gibi değilmi...

    CEVAP YAZ 4 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro