eposta yazdır zoom+ zoom-

Fatih Çekirge'den bomba ABD iddiası! Bir tezgah seziyorum deyip uyardı!

Fatih Çekirge'den bomba ABD iddiası! Bir tezgah seziyorum deyip uyardı!

Türkiye ve ABD arasında papaz Brunson'la başlayan kriz devam ediyor. Dün ABD askerleri Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi karşısında yer alan Kobani'ye getirilen radar sistemi kurması sonrası bu kez Kıbrıs Rum Kesimi için harekete geçti. Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge ABD'nin Güney Kıbrıs'tan üs istediğini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 09:41 - Güncelleme: 27-08-2018 09:41

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, 'Doğu Akdeniz'de bu tahriğe dikkat' başlıklı yazısında bölgedeki hareketliliğe dikkat çekerek, Kıbrıs Rum Kesimi'nin adımlarını ve olası sonuçlarını kaleme aldı.

Çekirge, Rum kesiminin yeni ortaklıklara başladığını ifade ederek, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı'nın bu kapsamda üs istemek için Güney Kıbrıs'a geldiğini söyledi.

Türkiye ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki doğalgaz arama gerginliği sürerken bölgede dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Rum kesiminin “yeni ortaklıklara” başladığını söyleyen Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, bölgede Fransızlara üs verilmesinin ardından ABD Kara Kuvvetleri Komutanı'nın da askeri üs istemek için Güney Kıbrıs'a geldiğini ifade etti. Çekirge, İsrail'in de halihazırda Rum kesimi ile doğalgaz arama anlaşmasının bulunduğunu hatırlattı.

ABD KRİZİ FIRSAT BİLDİ: Güney Kıbrıs'ın "Amerikan şirketi ExxonMobil’in de 2018’in ikinci yarısında sondaj çalışmasına başlamasını bekliyoruz." açıklamasını hatırlatarak, "Irak’tan Kuveyt’e kadar petrol devi Exxon neredeyse, ABD ordusu orada değil midir?" sorusunu soran Çekirge, Güney Kıbrıs'ın, Türkiye'nin ABD ile yaşadığı krizi de fırsat bilerek, Doğu Akdeniz'deki Türk haklarını oldubittiye getirmeye çalıştığını öne sürdü.

BİR TEZGAH, BİR TAHRİK SEZİYORUM: Çekirge, "Türkiye 2018 yılı ortalarında Akdeniz’de doğal gaz arayacağını açıklamıştı. İşte şimdi buna karşı bir tezgâh, bir oyun, bir oldu-bitti, bir tahrik seziyorum." ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Türkiye-ABD krizi nasıl son bulacak?

ABD Türkiye sınırına radar sistemi kuruyor şok görüntüler

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fatih Çekirge'den bomba ABD iddiası! Bir tezgah seziyorum deyip uyardı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • BURUNSON 27 Ağustos 2018 19:15 abd türkiyeye bundan sonra vergi ödeyecek bu sorun öyle çözülür

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro