eposta yazdır zoom+ zoom-

Eylül'ün katledilmesiyle ilgili Diyanet'ten seferberlik çağrısı

Eylül'ün katledilmesiyle ilgili Diyanet'ten seferberlik çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Ankara Polatlı'da kaybolduktan sonra vahşice katledilmiş halde bulunan Eylül ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2018 10:24 - Güncelleme: 01-07-2018 10:24

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş Erbaş, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada yaşanan katliamı kınarken, aileleri çocukları konusunda seferber olmaya davet etti. Erbaş, Eylül'ü katleden cani ile ilgili olarak ise Tekvîr Suresi'nden bir ayeti hatırlattı, 'Diri diri gömülen kız çocuğunun hangi günahtan ötürü öldürüldüğü sorulduğu zaman' elbette caniler elim bir azaba çarptırılacaktır' diyen Erbaş adaletin tecelli edeceğinden şüphesi olmadığını da belirtti.

Ankara'da vahşice katledilen Eylül ile ilgili toplumun her kesiminden tepkiler yükselmeye devam ediyor. Sanat, spor ve s,yaset dünyasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan da bir açıklama geldi. Erbaş bir ayet ile durumu anlatırken ailelere uyarılarda bulundu, yaşanan vahşeti kınadı.

Diyanet İşleri Başkanı'nın açıklaması şöyle:

"Kaybolan, kaçırılan, acımasızca öldürülen haberlerinin gündemi kararttığı bir dünyada yaşıyoruz. Maalesef Ankara Polatlı'da bir yavrumuz vahşice katledildi. Bir kez daha insanlığın, vicdanın, merhametin toprağa gömüldüğüne şahit olduk. Yine yüreklerimiz parçalandı. Bu cahiliye vahşetine ve sapkınlığına karşı adalet mutlaka tecelli edecektir. Biz inanıyoruz ki herkes, çağının şahidi ve sorumlusu olarak, iyiliği, emaneti, adaleti ayakta tutma ve kötülükleri bertaraf etme adına yapıp, yapmadıklarından ahirette hesaba çekilecektir. Ancak bütün zalimlerin yaptıklarından hesaba çekileceği mahşer gününde;

'Diri diri gömülen kız çocuğunun hangi günahtan ötürü öldürüldüğü sorulduğu zaman' (Tekvîr, 81/8-9) elbette caniler elim bir azaba çarptırılacaktır.

Akıl, izan, iman ve vicdan sahibi herkesi, çocukların maddi ve manevi anlamda her türlü tehlike, istismar ve şiddetten koruması için seferber olmaya davet ediyorum. Başta ailesi olmak üzere, vicdanı sızlayan herkese başsağlığı diliyor, aziz milletimizin hiçbir ferdinin bir daha böyle acılar yaşamamasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum."

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Eylül'ün katledilmesiyle ilgili Diyanet'ten seferberlik çağrısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 02 Temmuz 2018 15:05 Allah zalimlerin hiç birine fırsat vermesin.Lutfen yetkililer duygusal davranmayin bu zalimlere asin asin asin... anaların yüreğine biraz su serpin lütfen...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro