eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan milyonlarca çalışanın ücretleriyle ilgili açıklama

Erdoğan'dan milyonlarca çalışanın ücretleriyle ilgili açıklama

Beştepe'de Kaymakamlara konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm meslek gruplarının maaşlarıyla ilgili hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inandığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-01-2018 14:32 - Güncelleme: 10-01-2018 14:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de ağırladığı kaymakamlara hitap etti. Erdoğan, şunları kaydetti:

- Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına milli gelirden 11 bin dolara ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu derece yükselmişse artık burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzeyde yürümesi mümkün değildir. Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur. Kaymakam arkadaşlarımızın bu konuda azami dikkati gösterdiğini biliyorum. Yine de bazen vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak diye bir şey elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz.

HAKKANİYETE DAYALI ÜCRET DENGESİ

- Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum" dedi.

- İşi ne zaman biterse o zaman mesai biter, bu gece saat 1,5 bir genel başkan yardımcısı aradım bir konu var çözmem gerekiyor, ve sağolsun telefonla aradığımda uyanıktı ve işimi çözdüm.Günün 24 saati hizmete hazır olmak gerekiyor. Bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. 

- Bazen vatandaşlarımızın şikayetlerini aldığımız oluyor. Haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan asla çekinmeyiz. 

- Bu ülke 2023'te artık ilk 10'un içine girecek.

- Biri çıkmış diyor ki kamyon şoförlerine sorun yolların durumunu. 20 yıl önce otobüs kamyon rahat gidebiliyor muydu? Şimdi rahat rahat seyahat ediyorlar. Bu yolları kullanmasan yalancının söylediğine inanacağız. 

- Yönetimde adettir, herkes en baştakine bakar, kendi konumunu ona göre belirler. 

İlçenizdeki garipleri, öksüzleri, yaşlıları, sığınmacıları, ihtiyaçlarını teker teker bilecek şekilde tanımalısınız. 

Erdoğan: Maalesef FETÖ'cülere kaptırdık!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan milyonlarca çalışanın ücretleriyle ilgili açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Misafir 13 Ocak 2018 17:03 adalet adalet yorumcu, senin maaş hesabın yanlış yada bizim belediye yanlış hesaplıyor. bizde senin gibi şef 4500 alıyor. belediyeler normal memurlara göre fazla alıyor, neden. ve onlar kadar çalışmıyorlar. akşama kadar çay muhabbet 4-5 bin arası alıyorlar. 3500 alan memur yok gibi. hele 3500 altında alan hiç yok. burada bir anormallik yok mu. belediyede ki memurları diğer kamu kurumlarına gönderin. iş yapmıyor ve belediye hizmetlerine engel oluyorlar ve zaten hiç katkıları yok. bir kanun çıkar imza yetkisini diğer çalışanlara ver olsun bitsin. bir kanuna bakar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro