eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan flaş İsrail'e boykot açıklaması

Erdoğan'dan flaş İsrail'e boykot açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile ticari ilişkilerin gözden geçirileceğini açıkladı. Erdoğan, İsrail'e yaptırım, boykot gibi adımların atılması için İİT olarak tavsiye kararı alındığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-05-2018 10:38 - Güncelleme: 22-05-2018 10:38

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul zirvesinde “boykot” için tavsiye kararı alındığını belirten Erdoğan, “Türkiye olarak ekonomik, ticari ilişkilerimizi masaya yatıracağız. Seçimin ardından bu istikamette adımlarımızı atacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gurbetçilerle buluştuğu Saraybosna dönüşü uçakta beraberindeki basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi sonrası İsrail'e karşı somut adımların atılıp atılmayacağı yönündeki soruya Erdoğan şu yanıtı verdi:

SEÇİMİN ARDINDAN ADIMLAR ATILACAK
"Bu hususta İslam İşbirliği Teşkilatı olarak, bunların ürünlerine yönelik bir boykot uygulanması konusunda tavsiye kararı aldık. Temenni ederim ki İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler alınan tavsiye kararı doğrultusunda boykot uygulamasına girerler; neticede oralardan artık herhangi bir ürün alınması da söz konusu olmaz. Tabii ki bizde aynı şekilde bu durumu gözden geçireceğiz. Türkiye olarak orayla olan münasebetlerimizi, özellikle ekonomik, ticari ilişkilerimizi masaya yatıracağız. Önümüzde malum seçim var, seçimin ardından bizler de bu istikamette adımlarımızı atacağız.

BAĞIMSIZ SORUŞTURMA KOMİSYONU OLUŞTURULACAK MI?
Bağımsız soruşturma komisyonunu kurma kararı verdik. Ama bu tür bir komisyonun kurulmasının da ötesinde, Kosova’da olduğu gibi, Bosna Hersek’te olduğu gibi orada Birleşmiş Milletler’in bir barış gücünün oluşturulması için de tavsiye kararı aldık. Bunun caydırıcı olacağını; İsrail’in, Birleşmiş Milletler güçlerine kurşun sıkmasının kolay olmayacağını düşünüyoruz.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan'dan flaş İsrail'e boykot açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 22 Mayıs 2018 11:16 Sen önce boynundaki madalyayı isde et.

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro