eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan flaş gelişme hakkında çarpıcı sözler!

Erdoğan'dan flaş gelişme hakkında çarpıcı sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Münbiç’te Amerika’da vardığımız anlaşmayı adım adım hayata geçiriyoruz. Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı. Aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-06-2018 19:16 - Güncelleme: 19-06-2018 00:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç'te Amerika ile vardığımız anlaşmayı adım adım hayata geçiriyoruz. Bölücü terör örgütü bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz devriye gezmeye başladı. İnşallah aşama aşama bölgeyi teröristlerden temizleyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ordu'daki mitingde konuştu.

Erdoğan, "Bölücü terör örgütünün Münbiç sınırımızdaki unsurları bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz Münbiç şehrinin etrafında devriye gezmeye başladı. Aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz. Münbiç'i boşaltıyoruz. Şimdi PYD/YPG orayı terk ediyorlar ve bunu biz diplomasi yoluyla yaptık" dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

"Kahramanlarımız sınır ötesinde destan yazıyor. Şimdi de Münbiç’te Amerika’da vardığımız anlaşmayı adım adım hayata geçiriyoruz. Münbiç sınırındaki bölücü terör örgütü unsurları bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz devriye gezmeye başladı. İnşallah aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz. Milletimize verdiğimiz bir sözü daha tutmuş olacağız.

"BİZ İZNİ HALKIMIZDAN ALIRIZ"

Bay Kemal, Bay Muharrem ne diyorlar? 'Afrin’de ne işiniz var?' 'Cerablus’ta ne işiniz var?' Bay Muharrem TV programında ne diyor? 'Irak’a giremeyecekler göreceksiniz' diyor. Ne oldu Bay Muharrem? Girdik mi? Kandil’i vurduk mu? Kimden izin aldık? Biz izni halkımızdan alırız halkımızdan.

"BİZ HAKKA VE HALKA TESLİM OLDUK"

Sen daha bizi tanıyamadın. Biz hakka ve halka teslim olduk. Bu yola böyle çıktık. Biz icazeti oralardan değil halkımızdan aldık. Ve bu yola böyle çıktık. Münbiç’in teröristlerden temizlenmesiyle bu bölgeden kaçıp ülkemize gelmiş olan Suriyeli kardeşlerimizin geri dönüşleri de başlayacak. Şu an Afrin ve Cerablus’a 200 bin geri dönüş oldu. Devam edecek.

"KARDEŞLİĞİMİZİ GÖSTERDİK"

Fakat CHP ne diyor bu zihniyet? 'Suriye’den gelen bu insanları niye aldınız?' Biz ensar kültürünü iyi biliriz. Bay Kemal sen ensar kültüründen anlamazsın. Biz kimin ensar, kimin muhacir olduğunu da iyi biliriz. Biz o 3,5 milyon mülteciyi o katillerin o yağdırdıkları bombalardan kaçan o insanlar için kapılarımızı açtık. Onlar bizim kardeşlerimizdi. Kardeşliğimizi gösterdik.

"MÜNBİÇ'İ BOŞALTIYORUZ"

Şimdi Münbiç’i ne yapıyoruz? Boşaltıyoruz. PYD, YPG orayı terk ediyorlar. Bunu biz diplomasi yoluyla yaptık. Aziz milletime sesleniyorum. CHP’ye gönü verenlere de sesleniyorum, Saadet’e gönül verenlere de sesleniyorum, İYİ Parti’ye gönül verenlere de sesleniyorum. Biz şu 15-16 yılda diplomasinin en ileri noktada olanını yaptık. İşte şimdi de bak Münbiç’ten çıkıyorlar.

"BAY KEMAL BUNDAN ANLAMAZ"

Ayın 4’ünde benim dışişleri bakanım Amerika’daydı değil mi? Görüşmeleri yaptılar. Yapılan görüşmeler sonucunda onlar Fırat’ın doğusuna gitmeye başladılar. Batısında da biz, Rusya, İran beraber çalışıyoruz. Orada da yine aynı şekilde kararlıyız. İdlib’de Tel Rıfat’ta aynı kararlılığı devam ettiriyoruz. Buralarda da Türkiye'nin nasıl bir devlet olduğunu Afrin Zeytindalı Harekâtıyla gösterdik mi? Gösterdik. Ama Bay Kemal bundan anlamaz, Bay Muharrem hiç anlamaz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan flaş gelişme hakkında çarpıcı sözler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • Misafir 19 Haziran 2018 13:33 sormazlarmı sana 5 senedir nerdeydin secime 5 gün kala membice girdin amerikalılara bunun karşılığını ne verdin bunu acıkla bunu

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro