eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan uyum yasasını onayladı! YSK'dan açıklama geldi

Erdoğan uyum yasasını onayladı! YSK'dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-04-2018 20:26 - Güncelleme: 25-04-2018 20:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.

24 Haziran 2018 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde uygulanacak hükümleri içeren anayasa değişikliğine ilişkin teklif, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmıştı.

Uyum Yasaları olarak bilinen Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun,  yurtdışında yaşayan vatandaşların 38 gün boyunca oy kullanabilmelerine imkan sağlayacak. Cumhurbaşkanı ve TBMM seçimleri aynı gün birlikte yapılacak. Cumhurbaşkanı makamı herhangi bir nedenle boşalması halinde Cumhurbaşkanı seçimleri 45 gün içinde yapılacak.

YSK'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 maddelik uyum yasasını kabul etti. Gelişme sonrası YSK Başkanı Sadi Güven'den "Seçim takvimini yarın ilan etmeyi planlıyoruz." açıklaması geldi.

Hatırlanacağı gibi 22 Nisan'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sadi Güven, "Seçim takvimi için uyum yasalarının geçmesi gerekiyor. Seçim takvimini açıklamak için onu bekliyoruz" demişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan uyum yasasını onayladı! YSK'dan açıklama geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 26 Nisan 2018 10:02 O beğenmediğimiz eskiden YSK özerkti, hiç bir siyasi talimat veremezdi, şimdi bir talimatla YSK başkanı haftasonu makamına geliyor, hatırlarmısınız bir dönem RTE sürekli YSK dan dert yanıyordu, ne zaman ki ele geçirdi YSK dan iyisi yok şimdi, aynı şey ÖSYM için, yüksek yargı için, ele geçmemiş bir çok kurum için geçmişte yapılmadı mı, hatırlayanınız var mı, bütün bunlara basın da ne güzel destek veriyordu, her seçimde bu ülkeye ileri demokrasi vaadinin yapılması da bunun içindir, bir türlü gelemiyor bu memlekete ileri demokrasi, sence de öyle değil mi özgür bağımsız sevgili yandaş basınımız

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro