eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan bir açıklama daha

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan bir açıklama daha

Beyaz Saray Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında dün gerçekleşen telefon görüşmesi hakkında bir açıklama daha yaptı. Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "ABD ile Türkiye arasındaki ortaklığı bir kez daha teyit ettiğini" açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-11-2017 11:02 - Güncelleme: 25-11-2017 11:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesinde DAEŞ, PKK, FETÖ ve benzeri örgütler dahil, tüm terör örgütlerine karşı birlikte mücadele etme konusunda mutabık kalındığı bildirildi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, iki ülkenin stratejik partner olduğu vurgulandı ve YPG'ye silah yardımının yeniden gözden geçirileceği belirtilmişti. Beyaz Saray'dan bir açıklama daha geldi. Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "ABD ile Türkiye arasındaki ortaklığı bir kez daha teyit ettiğini" açıkladı.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafın altına ''Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik.'' notu düşülmüştü.

IŞİD BİR DAHA GERİ DÖNEMEYECEK

ABD Ankara Büyükelçiliği, resmi Twitter hesabı üzerinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesine ilişkin bir bilgi notu yayınladı. Büyükelçiliğin Twitter üzerinde yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"ABD Başkanı Donald Trump bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon konuşması gerçekleştirmiştir.

"Görüşmede Başkan Trump, başta terörün her çeşidiyle mücadele ve bölgesel istikrarın güçlendirilmesi olmak üzere, ABD ile Türkiye arsındaki strateij ortaklığı bir kez daha teyit etmiştir.

"Suriye konusunda iki lider, BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararının uygulanması ve bu ülkedeki iç savaşın barışçıl yollarla çözümü için BM liderliğindeki Cenevre sürecinin desteklenmesinin önemini konuşmuşlardır.

"Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, insani krize son verilmesi, yerlerinden edilen Suriyelilerin evlerine dönmesine izin verilmesi ve kötü niyetli müdahalelerden, teröristlerin barındığı bölgelerden arınmış, birleşik bir Suriye’nin istikrarını temin edilmesi ihtiyacının altını çizmiştir.

"Daha önceki politikamızla da tutarlı bir şekilde Başkan Trump, Cumhurbaşanı Erdoğan’ı Suriye’de sahalardaki ortaklara verilen askeri yardımla ilgili bekleyen düzenlemelerin yanı sıra, şimdi Rakka’daki savaşın tamamlandığı, IŞİD’in bir daha geri dönmeyeceğini temin edecek şekilde istikrar aşamasına doğru ilerlendiği konularında bilgilendirmiştir.

"Liderler aynı zamanda, ABD’den askeri ekipman alımını da görüşmüşlerdir."

ABD'den flaş YPG kararı! Trump söz verdi

Erdoğan ile Trump görüşmesinde FETÖ de konuşuldu

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan bir açıklama daha haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • MİSAFİR 25 Kasım 2017 14:34 BU HALKA BÖYLE HABERLER LAZIM..YANİ TRUMP ARTIK PKK YA VEYA PYD ..YE SİLAH VERMİYECEKMİŞ..OLUR AMA BU KADAR DA MİLLETİ KANDIRMA OLMAZ..ZATEN PYD YE VEDE PKK YA YETERİNCE SİLAH TIRLAR DOLUSU VERİLDİ VE DE EĞİTİLDİ HATTA AMERİKAN BAYRAKLARILA VE AMERİKAN SUBAYI İLE POZ ÜSTÜNE POZLAR VERİLDİ ..ŞİMDİ KALKMIŞ TRUMP DENEN ZAT ARTIK SİLAH VERMİYECEKLERİNİ SÖYLEMİŞ BU KADAR DA İKİ YÜZLÜLÜK OLMAZ. AMA SUÇ TRUMP-TA DEĞİL BİZİMKİLERDE ..BİR TÜRLÜ AMERİKAYA REST ÇEKEMİYORLAR..ZİRA GÖBEKLERİNDENBAĞLANMIŞLAR BİR KERE ...

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro