eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan ABD'ye rest çekti: Sizi mi bekleyeceğiz

Erdoğan ABD'ye rest çekti: Sizi mi bekleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 füzeleriyle ilgili Rusya ile anlaşılmasına karşı çıkan ABD'ye böyle rest çekti: Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 14:01 - Güncelleme: 13-09-2017 14:01

S-400 krizinde tansiyon yükseliyor. "ABD'den art arda gelen "kaygılıyız" açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan işte bu sözlerle tepki gösterdi:

"Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz?"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen, "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu.

Erdoğan'ın gündeminde Rusya ile yapılan S-400 anlaşması vardı. "Müslüman, bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz" diyen Erdoğan, uyanık olunması gerektiğini belirtti.

"KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ"

SİHA'larla ilgili söylemleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Ya bize yıllarca ABD, İsrail, bunlar insansız hava araçlarını vermemekte adeta kılı kırk yardılar. Verdikleri zaman da bunların tamiratı, tadilatı, şusu, busu bize gerçekten hendek atlattı. Artık bu ülke kendi insansız hava araçlarını, silahlı olanlarını yapar hale geldi. Şimdi asıl bundan rahatsız oluyorlar. Daha güzel şeyler yapar hale de geliyoruz ve geleceğiz. Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz? Biz de başımızın çaresine... Bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız. Çok daha basitleri var, tabii her şey her yerde konuşulmuyor. Onun için, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bunun başka çaresi yok."

ABD: Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa...

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan ABD'ye rest çekti: Sizi mi bekleyeceğiz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR26 YORUM
  • hep aynı yöntem 14 Eylül 2017 10:57 Ya bu havuz medyası hakikatten komedi oldu artık.Erdoğan ABD ye rest çekti.Nerede ? "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda .Amerika duydumu?Her zamanki gibi yine duymadı.Rest diplomatik kanallarla mı oldu ? Hayır toplantıda kendi kendi aramızda çektik.İyi iyi aman Amerika duymasın hahaha.

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro