eposta yazdır zoom+ zoom-

Emine Ülker Tarhan'dan fırtına mesajı!

Emine Ülker Tarhan'dan fırtına mesajı!

CHP'den ayrılarak Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan, 2015 seçimleri öncesi diğer partilere meydan okudu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-01-2015 09:02 - Güncelleme: 28-10-2015 17:44

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Ahmet Hakan'ın "Meltem bile yaratamadı" sözüne "Fırtınalar önce sakin rüzgârlarla başlar" diye yanıt verdi.

CHP'den olaylı bir şekilde ayrılan Tarhan'ın kurduğu Anadolu Partisi, 2015 seçimlerinde ne yapacak? Gözlerin çevrildiği isim Emine Ülker Tarhan, Hürriyet yazarı Ayşe Arman'a röportaj verdi.

YELKENLERİ ŞİŞİRMEKLE MEŞGULÜZ

Arman'ın "Sizin için "Büyük rüzgâr yaratacağı bekleniyordu" dendi. Ama Ahmet Hakan, "Meltem bile yaratamadı" diye yazdı. Ne diyorsunuz?" sorusuna Tarhan böyle yanıt verdi:

"Partimizin hedefleri arasında rüzgâr güllerini uçurmak yok zaten! Ama madem rüzgâr metaforu üzerinden konuşuyoruz, biz şu anda yelkenleri şişirmekle meşgulüz. Kaldı ki fırtınalar önce sakin rüzgârlarla başlar. Kuruluşunu, örgütlenmesini tamamlamak için kapanıp çalışmış, kimseden medet ummamış, kimseye biat etmemiş, ne medyaya ne sermayeye eyvallahı olmayan. arkasında hiçbir güç bulunmayan, imece usulü çalışan, daha sokaklara dahi çıkmamış bir parti, adını iki ayda duyurabiliyorsa bu hafife alınacak bir meltem olmasa gerek! "

CHP'DEN AYRILMAK ZOR OLMADI

Yüzde 10 seçim barajını aşacaklarını iddia eden Tarhan, "CHP'den ayrıldığınız için pişmanlık duyduğunuz oldu mu?" sorusuna böyle karşılık verdi:

"Asla! Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın karşısına çıkmaktan aciz, her yenilgiyi zafer gibi gösterip koltuğa yapışan. Atatürk'ün partisine, ona hakaret edenleri davet eden bir anlayıştan ayrılmak zor olmadı zaten. Ayrıca, herkesin birbirinin gözünü oymaya çalıştığı çürümüş bir yönetim anlayışına daha fazla tahammül edemezdim..."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Emine Ülker Tarhan'dan fırtına mesajı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • sermin 27 Ocak 2015 23:33 Emine hanım bakanların oylaması için meslise gitmiş ve tansiyon yükselmesi sebebiyle hastaneye gitmiş sonradan....neden 21 tansiyon gribe bağlı...mağdur edebiyatı,siyaseti yapmayıp...sağlık bence namahremdir rahatsızlığını siyasete alet etmeyin dediği için mi kabahatli...kaliteli insan ülkeme layıktır .

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro