eposta yazdır zoom+ zoom-

Emine Ayna'dan 6-7 Ekim övgüsü!

Emine Ayna'dan 6-7 Ekim övgüsü!

DBP Eş Başkanı Emine Ayna, yaklaşık 50 kişinin öldüğü 6-7 Ekim olaylarının devletin Kobani politikasını kırmada başardığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-02-2015 16:48 - Güncelleme: 24-10-2015 09:06

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Başkanı Emine Ayna, 6-7 Ekim’deki çatışma ortamını değerlendirerek, “Bu olayda dünya halkı bir araya geldi. İnsanlar sokağa çıkıp Kobani’yi destekledi. Devletin politikası ise, Kobani’ye karşıydı. Halk 6-7 Ekim’de devletin dış politikasını kırdı. Sonuçta Kobani politikası kırıldı” dedi.

DPB Diyarbakır İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Siyaset akademisi eğitim’ programının ilk dersine katılan DBP Eş Genel Başkanı Emeni Ayna, eğitim programında tek tip insan yetiştirmeye çalışmadıklarını, böyle bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Demokrasi, eşitlik ve özgürlük ilkelerine dayalı bir eğitim çalışması yürüttüklerini belirtti.

6-7 Ekim olaylarını ve son iç güvenlik paketini değerlendiren Emine Ayna şöyle devam etti:

KOBANİ DÜŞTÜ DÜŞECEK DENİYORDU...

“Halk bir yerde, devlet bir yerdedir. Her şeyi yapan devlettir. Hukuku insanlar değil, devletler yapar. Devlet hukuku yaparken, halka karşı devleti korumak üzere yapar. Bunu 6-7 Ekim olaylarında gördük. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kobani ile ilgili bir dış politikası vardı. Kobani, düştü düşecek deniliyordu. Halk, 6-7 Ekim’de sokaklara çıktı ve hükümete, dış politikasını benimsemediğini söyledi. Devletin Kobani’ye yaklaşımını kabul etmedi. Sokağa çıktılar, çatışmalar yaşandı ve 45 insan öldü. Bunun üzerine gelişen bir dünya halklarının birleşmesi oldu.

HALK AYAKLANMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞYORLAR

Bu olayda dünya halkı bir araya geldi. İnsanlar sokağa çıkıp, Kobani’yi destekledi. Devletin politikası ise, Kobani’ye karşıydı. Halk 6-7 Ekim’de devletin dış politikasını kırdı. Sonuçta Kobani politikası kırıldı. Halk burada bir şeyi başardı. Devletin politikasını beğenmediğini söyleyip, 45 can verdi. Bu olanlardan sonra devlet, iç güvenlik yasasını tartışıyor. Nedeni ise, kendisinin geliştirdiği politikalara karşı halkın ayaklanmasını engellemeye hedefliyor.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Emine Ayna'dan 6-7 Ekim övgüsü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • lokman 14 Şubat 2015 21:13 kadın haksız mı allahaşkına? bir c.başkanı ki sevinçle,coşkuyla 'kobani düştü düşecek' diyordu.bu ne kin,bu ne nefrettir yahu?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro