YAZARLAR

Abdullah YILMAZ

Abdullah YILMAZ

abdullah.yilmaz@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2016 23:44 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 23:54

Emanet hayat

Emanet hayatın misafir çocuklarıyız biz. Yalnız başladığımız hayat yolculuğunda.

 Çıkarken dönüşü olmayan yolculuğa kısa anda,tüm hayatımızın filim şeridi gibi geçtiği söylenir.

İşte o şeritte bir iki saniyede öyle şeyler görülüyormuş ki insanın hayatını sorgulayıp dersler çıkarmaması ahmaklık olurdu sanırım.

Pişmanlıklarımız hep mutluluklarımızın at başı giderken, ihmal ettiğimiz yaşamlarımızın keşke lerine sığınıp durduk.

Seni seviyorum diyememenin ezikliğinde daha nice baharları doymadan kaçırdık. Elimizden uçurup kaçırdık.

Önceliklerimiz, hep başkalarının olmak istediği yerdeyken. Olmak istediğimiz yeri bir türlü bulamadık

Her yaşadığımız pişmanlıkların arkasından daima hatalarımıza sahip çıktık ve yeniden pişman olma becerisini gösterdik.

 Hesabını sevdiklerimize fatura ederek.

Oysaki yüzleşmek gerekli, aynadaki yansımaya bakarak ben kimim ben ne yapıyorum, ne yapmalıyım, hatta ne istiyorum sorusunu sormadan akıntıdaki çöp tanesinin tesadüfi istikametinde yol aldık durduk.

Kişilik arayışımız olmadı, olmasına da fırsat verilmedi ama erken yaşlanmamızda hızlı karar verip kararlarımızda saplanıp kalmak neden oldu.

Yaşamadan, yaşatmadan hızla gecen zamanın esiriyken, ağacın yeşilinde takılıp kalamadık. Çocukken bir cam dan misketin renklerine gözümüzü sokup ta ışık karşısında saatlerce gezintilere çıkarken zaman ne kadar değersizmiş, renkler alıp götürürken kaşif ruhumuzu hep besledi aslında.

Eksik taraflarımızı tamamlayan, uçuk ama masum hayaller nasılda gerçeğin keskin bıçaklarında bitirildi. Yavaş yavaş özümsediğimiz dünyayı nasıl maraton pistine döndürdük.

Bitiş çizgisi olmayan, kazananı kaybedeni olmayan bir yarışın içine nasılda sokulduk, kurbağanın sıcak suda haşlanması misali

Sevginin tohumlarının ürünü olan, sevgi çocuklarıyız biz, hayatının sevdası hiç bitmemeli biten dökülen her Japon ağacı çiçeği gibi uç verip yeniden renklendirmeli hayat.

Sevmekten korkmadan,sevgiyi yaşatıp yaşamalı acele etmeden kelebeğin ömründe değil çınarın hayatı kadar uzun ve dolu dizgin..

Maalesef biten tükenen şeylerimizi her ne kadar arkamızda bıraktığımızı sansak ta, hayatın o saniyelerinde beyaz ışıkla karşılar bizi

Var olanlar zaten bizimdir, olmayanı hayal etmek delilik. Sahip olduklarını yaşayamazsan, kıymetini bilmezsen onu da kaybeder yalnız yaşarsın bencilliğin pençesinde tek başına ölmeyi becerirsin.

Mutluluk başkalarında değil, senin aklında vicdanında, gördüklerinde duydukların ve içine aldığın kokularda gizlidir Sadece senin dünyanda.

Ne yüklersen sırtına onun ağırlığında kalır ya taşırsın yada eğilirsin

Bu sana bağlıdır, Mutluysan mutlu eder, seversen sevilirsin.

Hayatın sadeliğinde yaşamalı, bir matematiği sadeleştirircesine sadeleşmek lazım tane tane yaşayıp gereksiz yükleri atmak gibi.

Affetmesini bilip değmeyeceğini düşündüklerinizi bile affetmenin çemberinde tüm kin ve nefret duygularımızı yok etmeliyiz,. Etmeliyiz ki zehirlenmeden aldığımız her nefesin hakkını verelim.

Zamanı hiç geriye götüren olmadı çünkü…

 

 

 
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Emanet hayat yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 11 Nisan 2016 11:03 Ne kadar da anlamlı bir yazı. Umarım ışık tutar birilerine ve keşkelerini, pişmanlıklarını açık ara farkla mutluluklarının gerisinde bırakarak umutlarının sevgilerinin hayallerinin peşlerinden koşabilirler. Korkmadan, çocuk ruhlarını öldürmeden, egolarının ve başkalarının esiri olmadan, sevmenin sevilmenin huzurla nefes almanın keyfine varabilirler. Varsın, olmayanı hayal etmek delilik olsun. Bir parçacık delilik değil midir ki insanı güçlü ve mutlu kılan. Yeter ki inansın ve güvensin kendine, aklına, ruhuna, sevgisine, hayallerine.Ve sonra olmak istediği yere kelebek hızıyla uçuversin ve bir çınar köküyle tutunuversin hayata. Umutla, farkındalıkla, cesaretle, mutlulukla, sadelikle, sevgiyle ve huzurla dolu güzel yaşamlara ulaşmak dileğiyle. Kaleminize ve emeğinize sağlık.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Abdullah YILMAZDİĞER YAZILARIAbdullah YILMAZ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro