eposta yazdır zoom+ zoom-

Elif Şafak nereli eşi Eyüp Can kimdir FETÖ'cü mü? Biseksüel ve soyadı da...

Elif Şafak nereli eşi Eyüp Can kimdir FETÖ'cü mü? Biseksüel ve soyadı da...

Elif Şafak İngiltere gazetesine yazdığı Türkiye yazısı ile olay oldu. Peki Elif Şafak kimdir ve aslen nereli biliyor musunuz? Elif Şafak'ın boşandığı eşi Eyüp Can Sağlık Radikal'ın başındaydı. İşte Elif Şafak'ın kitapları ve bilinmeyenleri:

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-09-2018 13:40 - Güncelleme: 04-09-2018 14:22

Yazar Elif Şafak İngiltere'de yayın yapan The Guardian için kaleme aldığı yazıda Türkiye için yaptığı yorumlarla tepki aldı. Elif Şafak yazısında Batı'nın Türkiye'ye müdahele etmesi gerektiğini yazdı.

"Türkiye uzaklaşsa bile Batı, halkın direnmesine yardım etmeli" başlığıyla bir yazı kaleme alan Elif Şafak, Türkiye'deki Batı karşıtlığının yanlış olduğunu söyledi.

Peki kimdir Elif Şafak?: 46 yaşında olan Elif Şafak 25 Ekim 1971 yılında Fransa'nın Strazburg kentinde doğdu. Elif Şafak'ın babası sosyal psikolog ve akademisyen Nuri Bilgin, annesi diplomat Şafak Atayman'dır. Doğumundan kısa süre sonra anne ve babası ayrıldı, ve Elif Şafak'ı annesi büyüttü. Bu sebeple Elif Şafak babasının soyadı yerine annesinin adını kullanıyor.

2009'da yayımlanan Aşk adlı romanı ile çok satanlar listesine giren Elif Şafak, Forbes dergisine göre Türkiye'nin en çok kazanan yazarı. Elif Şafak 2005-2009 senelerinde FETÖ'nün amiral gemisi olarak görülen Zaman Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2006'da yayımlanan Baba ve Piç adlı romanını İngilizce olarak kaleme aldı ve hakkında Türklüğe hakaretten dava açıldı.

Elif Şafak'ın eşi Eyüp Can FETÖ'cü mü? : Elif Şafak'ın boşandığı eşinin ismi Eyüp Can Sağlık. Elif Şafak ile Eyüp Can 2005 yılında evlendi ve bir yıl sonra Zelda ismini verdikleri kızları, iki yıl sonra da Emir Zahir isimli oğulları dünyaya geldi. Medya sektörü Elif Şafak'ın kocasını soyadını kullanmadığı için Eyüp Can ismiyle tanıyor. En son yayın hayatına son verilen Radikal Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeniydi. Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Eyüp Can, Fethullah Gülen ile Ufuk Turu kitabının da yazarı.

15 Temmuz'da yurt dışına kaçtı: 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartılan gazeteci Eyüp Can, Türkiye'den gitmişti. Yurt dışına temelli olarak yerleştiği sosyal medyadan duyuran Can, "Karanlık ve sinsi bulduğum FETÖ’cü örgütlenme ile en ufak şekilde ilgim alakam yok” demişti.

Elif Şafak biseksüel : Elif Şafak ile Eyüp Can'ın evliliği medya dünyasında hep 'proje evlilik' olarak görülmüştü. Çift çocukları dünyaya geldikten sonra boşanarak bunu doğruladılar. 2017 yılında Elif Şafak ise cinsel tercihi ile ilgili bomba bir açıklama yaptı ve 'biseksüel' olduğunu duyurdu.

Biseksüel ne demek? Heteroseksüel ve homoseksüel'den farkı ne?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Elif Şafak nereli eşi Eyüp Can kimdir FETÖ'cü mü? Biseksüel ve soyadı da... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Selim 05 Eylül 2018 08:20 Sayın İnternet haber yazarı; birisine nerelisin diye sorulduğunda, o İstanbulda yaşamasına rağmen "Trabzonluyum, Ofluyum, Erzurumluyum, Vanlıyım, Tunceliliyim, Antalyalıyım" der. Türkiye de yaşayan Amerikalıda memleketini şehrini, söyler. Yani doğduğu, doyduğu memleketi değil, ana baba yurdu olan şehrini söylemesi beklenir. Sizde Belçikada doğdu, İstanulda yaşadı demişsiniz, aslen nereli bunu cevaplamalıydınız. Zaten şehirlilerin çoğunluğu gubette.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro