eposta yazdır zoom+ zoom-

Ekmek aslında kilo aldırmıyor! Ezberleri bozun

Ekmek aslında kilo aldırmıyor! Ezberleri bozun

Ekmek kilo aldırır diye kafalarımıza yerleşmiş ve diyet listelerinin günahkarı olmuş. Peki gerçekten ekmek kilo aldırır mı? Diyet uzmanı Neslihan Aktepe ezberleri bozuyor ve 'ekmek kilo aldırmaz' deyip cevapla.tv'de anlatıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 05:44 - Güncelleme: 13-10-2017 05:44

Türkiye’nin beslenme alışkanlıkları inceleyen beslenme uzmanları gibi kilo veremediğinden yakınanlar da, suçu ekmeğe atıyorlar. Halbuki Türkiye Beslenme ve sağlık Araştırmasında, Türk insanının beslenme alışkanlıkları incelenirken, günlük alınan enerjinin % 34 -35’nin yağdan alındığının ortaya çıktı. Peki Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı?

Diyetisyen Neslihan Aktepe, Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı? sorusunu izleyenleri için görüntülü olarak açıklıyor. Beynimizin ekmeğe ihtiyacı varGün içerisinde en çok ihtiyacımız olan besin öğelerinin karbonhidratlar olduğunu kaydeden uzmanlar, vücudumuzun tüm organlarının enerji gereksinimi için karbonhidratları kullandığını ifade ederek beynin ekmek ihtiyacına vurgu yapıyor.

Ekmek yemeyenler, yorgun ve sinirli olabiliyorDiyetlerde de her besinden dengeli olarak tüketilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kilo vereyim derken sağlığımızı kaybedebiliriz. Bir öğünde 4 besin grubundan da yeterli oranda tüketmemiz gerekiyor.

Et, süt, tahıl ve meyve-sebze grubu olarak ayrılan besin gruplarına baktığımızda bir öğünde her besin grubu sağlığımız için önemli. Diyetlerde de mutlaka her öğünde ekmek yenmeli. Özellikle tam tahıllı ekmekler diyet yapanlar tarafından tercih edilmeli. Ekmeği diyetlerde suçlu koltuğundan kaldırarak sağlıklı kilo verilebilir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ekmek aslında kilo aldırmıyor! Ezberleri bozun haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • PALA REMZI 13 Ekim 2017 06:29 ablamiz Firincilar odasi baskani mi?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro