eposta yazdır zoom+ zoom-

DP'de ilk aday ortaya çıktı

DP'de ilk aday ortaya çıktı

Demokrat Parti'de Cindoruk sonrası koltuğa oturacak ilk aday ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-01-2011 13:22 - Güncelleme: 28-10-2015 21:44

Dağıstanlı, DP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkanları Hüsamettin Cindoruk'un ''partiye adaylar gelsin ben herkese eşit mesafede kalırım, demokratik bir kongre olsun'' çağrısını gözönüne alarak DP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu bildirdi.

13 yıldır iktidardan, 8 yıldır Parlamentodan uzak DP'yi tekrar arzu edilen günlere getirmek için göreve talip olduğunu belirten Dağıstanlı, şunları kaydetti:

"DÜNÜN GENÇLERİ DP'Yİ YENİDEN İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ"

''Sağdan, soldan her siyasi partinin merkeze gelmeye çalıştığı ortamda merkez demokratların merkezde olmamalarını arzulayanlara karşı bu mücadeleyi başlatmış bulunuyorum. DYP Genel Merkezi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmış, 50 yıllık ömrünün 30 yılını bu davaya adamış, partimizin her kademesinde görev almış, siyasi çizgisi hiç kırılmamış, hiçbir başka partiye gitmemiş bir kişi olarak bu hareketi tekrar özüne döndürmeye çalışıyoruz. DP'yi bu yapının evlatları olarak bizler yani dünün gençleri yeniden iktidara taşıyacağız. Yani Anka Kuşu misali DP'yi küllerinden yeniden var edeceğiz.''

"DAVA SAHİPSİZ DEĞİL"

Bu davanın sahipsiz olmadığını, ''merkez sağda alternatif yok, kime oy verelim'' anlayışını ortadan kaldırmak için mücadeleye giriştiklerini dile getiren Dağıstanlı, ''Siyaset bir medeni cesaret işidir, korkakların işi değildir. Biz bu medeni cesarete sahibiz. Türkiye'ye bugün yeni siyasi partiler değil yeni siyasal anlayışlar lazımdır'' dedi.

Partilerinin 1960 askeri darbesiyle, 1980 ihtilalleriyle, 1971 muhtırası ve 1997 postmodern darbesiyle karşı karşıya kaldığını ve darbelerle eş değer göründüğünü söyleyen Dağıstanlı, bu anlayışı değiştireceklerini ifade etti.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro