eposta yazdır zoom+ zoom-

Doğu Perinçek'ten Kürtçe türkü

Doğu Perinçek'ten Kürtçe türkü

Seçime iki gün kaldı. Cumhurbaşkanı adayları seçim çalışmaları renkli anlara sahne oluyor. Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek Kürtçe türkü söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-06-2018 12:07 - Güncelleme: 22-06-2018 12:07

Cumhurbaşkanı adayı ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek aralarında Ayşenur Arslan, Ardan Zentürk, Melih Altınok'un olduğu bir grup gazeteciyle bir araya geldi.

Doğu Perinçek gazetecilerle yaptığı görüşmede Kürtçe türkü söyledi. O anlarda Odatv kamerası da kayıttaydı.İşte Doğu Peinçek'in Kürtçe türkü söylediği o anlar:

PKK EZİLDİ, HDP OYLARI DÜŞTÜ: Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek şu açıklamalarda bulundu:

''Türk Ordusu ne zaman PKK'yı ezdi o zaman HDP'nin oyları düştü. Ancak siyaset kanalıyla özellikle HDP üzerinden bir ABD projesi karşımıza çıktı” dedi. Perinçek, şöyle devam etti: “Şeyh Sait (Şubat 1925'ten Nisan 1925'e kadar süren Şeyh Said isyanı Cumhuriyet tarihinin ilk geniş çaplı ayaklanmasıdır) ile Atatürk, Seyit Rıza (1937'de ayaklanıp idam edilmişti) ile Atatürk bir arada olmaz. Şeyh Sait ve Seyit Rıza, Atatürk'ün yönettiği Cumhuriyet Devrimi'ne karşı bölücü silahlı ayaklanmanın liderleridir.

SEYİT RIZA HEYKELLERİ KALDIRILACAK: Eğer Şeyh Sait ve Seyit Rıza'nın heykelleri Diyarbakır ve Tunceli meydanlarında kalırsa, bir süre sonra Türkiye bölünür ve Atatürk heykelleri de yıkılır. Vatan Partisi'nin merkezinde bulunduğu milli hükümet, Diyarbakır ve Tunceli halkının rızasını alarak Şeyh Sait ve Seyit Rıza heykellerini kaldıracaktır.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Doğu Perinçek'ten Kürtçe türkü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro