eposta yazdır zoom+ zoom-

Diyarbakırlılar gecesi coşturdu

Diyarbakırlılar gecesi coşturdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti. Birbirinden güzel Diyarbakır türkülerinin seslendirildiği gecede vatandaşlar bol bol halay çekti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-05-2018 16:23 - Güncelleme: 31-05-2018 16:23

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri dolu dolu programlar ve çok özel etkinliklerle devam ediyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde kurulan geleneksel Ramazan akşamlarının yaşatıldığı etkinlik alanı Antalyalıların buluşma noktası oluyor. Karagöz ve Hacivat gölge oyununu izleyen Antalyalılar ardından düzenlenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kent Konservatuvarı Sanatçılarının verdiği konserle unutulmaz bir gece yaşadı. 

Konservatuvar sanatçıları sahne aldı

Sıla hasreti çeken Diyarbakırlılar, öz kültürlerinden sanatçılarla memleket hasreti giderdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kent Konservatuvarı Sanatçıları, hemşerilerine ve Antalyalılara birbirinden güzel Diyarbakır türküleriyle duygulandırırken, zaman zaman da hareketli türkülerle coşku dolu bir gece yaşattı. Etkinlik alanını dolduran vatandaşlar gruplar halinde halay çekti. 

Efsane Caddede nostalji

Antalya’nın Efsane Caddesinde de Ramazan coşkusu devam ediyor. Her akşam birbirinden renkli gösterilerin yer aldığı etkinlikler kapsamında cadde ortasına kurulan sahnede gece boyunca karakter doğaçlamaları, Kavuklu ve Pişekar orta oyunu, masal saati ve sihirbaz gösterileriyle şehirde Ramazan coşkusu dolu dolu devam ediyor.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro