SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert açıklama

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG'nin, DEAŞ ile yaptığı anlaşmanın kabul edilemez olduğunu duyurdu. Açıklamada terör örgütlerinin aralarındaki anlaşmaya ilişkin ABD'den gelen açıklamaya ise tepki gösterildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-11-2017 00:16 - Güncelleme: 15-11-2017 00:16

Türkiye'den ABD Savunma Bakanlığı'nın açıklamalarına tepki! Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PYD/YPG'nin DEAŞ mensuplarının Rakka'dan tahliyesiyle ilgili iki örgüt arasındaki anlaşmaya ilişkin "son derece vahim ve ibret verici" değerlendirmesinde bulundu. 

Rakka'da iki terör örgütünün aralarında yaptığı anlaşmaya Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi. Bakanlık, ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinin anlaşmaya ilişkin yorumlarını ise "esef duyulmuştur" sözleriyle değerlendirdi. İşte o açıklama:

“Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde ‘Suriye Demokratik Güçleri’nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir. Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG’nin Suriye’deki amacı DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir. Söz konusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur. DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, söz konusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya ‘saygı duyulduğunun’ görülmesinden de esef duyulmuştur.”

Rusya'dan flaş iddia! "ABD'liler, DEAŞ’lıların..."

Başbakan'ı çıldırtan Rakka görüntüsü: Neler olmuş neler

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • fikret oduroğlu 15 Kasım 2017 09:46 Işid bir ABD projesi.ülkeleri istikrarsızlaştırmak ve ABD istekleri doğrultusunda diz çöktürmek amacıyla organize edilmiş ve silahlandırılmış bir terör örgütü.bu ABD nin işi.Irak ta da IŞİD çilerin 3 tarafı kuşatılınca suriye tarafı açık bırakılarak silahlarıyla kaçmaları sağlanmıştı.burda da silahlarıyla ve aileleriyle kaçmaları sağlandı.teröristlerin hepsi öldürülmeliydi.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro