eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 'Eski Milletvekilleriyle İftar Buluşması'nda konuştu. Erdoğan: 'Kur dalgalanması bizim ekonomik gerçeğimizi yansıtmıyor' dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-05-2018 22:07 - Güncelleme: 24-05-2018 00:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyerek cari açığı azaltmak için gereken tedbirleri aldıklarını ifade etti. Vatandaşlara seslenen ve döviz almamalarını isteyen Erdoğan, kurdaki dalgalanmanın ekonominin gerçekliğiyle bağdaşmadığını kaydetti.

Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de AK Partili eski milletvekilleriyle bir araya geldi. Ekonomi yönetiminin gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Erdoğan şöyle konuştu: 

"Ekonomi yönetimi içerisinde farklı düşünen arkadaşlarım da olabilir, onu da açık söylüyorum. Milletimizi huzursuz etmeye yönelik dedikodulara kimse itibar etmesin. Şu hususun herkes tarafından bilinmesini istiyorum, Türkiye olarak, makro finansal istikrarı önemsiyoruz. Seçimin hemen ardından enflasyonu indirmek ve cari açığı azaltmak için gereken tedbirleri bir defa kesinlikle çok daha farklı bir şekilde devreye sokacağız."

"Kısa vadede kurdaki dalgalanmanın önünü kesebilecek imkanlara da sahibiz" ifadesini kullanan Erdoğan, ekonomi ile ilgili farklı görüşlerin tartışılmasının başka, serbest piyasa kuralları ve kurumlarının işleyişinin ise daha farklı bir şey olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye, serbest piyasa ekonomisini tüm kurallarıyla ve kurumlarıyla uygulayan bir ülkedir. Bugün olduğu gibi yeni yönetim sisteminde de para politikalarında küresel yönetişim ilkelerine bağlı kalmayı sürdüreceğiz ama küresel yönetişim biçimlerinin de ülkemizi bitirmesine müsaade etmeyeceğiz, onu da açıkça söylüyorum. Özellikle mali disiplinin süreceğinden ve finansal istikrarın gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Ben tüm halkıma tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, lütfen kendi yerli paranızı dövize değişmeyin. Yerli paramızla hareket etmeye devam edelim. Millilik budur, yerlilik budur, vatanseverlik budur. Eğer buna sahip çıkarsak bilesiniz ki yarınlar bizim için çok daha farklı olacaktır. Bugüne kadar pek çok badireyi atlatmış olan Türkiye Allah'ın yardımı ve milletimizin desteği ile bu meselenin de üstesinden gelecektir."

Merkez toplandı dolar adeta çakıldı

Başbakan Yıldırım o söylentilere sert çıktı

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR79 YORUM
  • ERDAOL 24 Mayıs 2018 12:51 HEPSİ BİLİYOR ÜLKEDEKİ PARA BİTTİ DIŞ BORÇ ÖDENECEK PARA YOK DOLAR BUNDAN DOLAYI ARTIYOR. ÜRETİM YOK HERŞEY İTHAL HEP DİŞARIYA PARA VERİYORUZ HİÇ ALMIYORUZ NASIL KAZANACAK NASIL DOLAR İNSİN KARDEŞİM.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro