eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş AİHM çıkışı Bahçeli ile ittifakı görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş AİHM çıkışı Bahçeli ile ittifakı görüşeceğiz

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AİHM'in "Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın" kararı için "Bizi bağlamaz" derken, yarın devlet bahçeli ile seçim ittifakını konuşacaklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2018 14:05 - Güncelleme: 20-11-2018 14:44

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) "Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın" kararı için "O karar bizi bağlamaz" dedi. Bahçeli ile seçim ittifakını masaya yatıracaklarını belirten Erdoğan, AK Parti'nin bazı belediye başkan adaylarının cumartesi günü açıklanabileceğini söyledi. 

KARŞI ADIMLARI ATACAĞIZ... Erdoğan Meclis'te gazetecilerle yaptığı sohbette soruları cevapladı. AİHM'in Demirtaş kararı kararı için "AİHM kararları bizi bağlamaz. Bugüne kadar örgütle ilgili çoğu kararlar hepsi aleyhe. Karşılığında yapabilecek çok şeyler var. Karşı hamlemizi yaparız. Terör devam ediyor" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ İLE SEÇİM İTTİFAKINI KONUŞACAĞIZ... MHP lideri Devlet Bahçeli ile yarın saat 16:00'da yapacakları görüşmenin gündemi sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, Cumhur İttifakı'nda sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İTTİFAKTA NE OLMUŞTU?.. MHP lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın olmayacağını açıklayıp, daha önce aday göstermeyeceklerini duyurduğu İstanbul'da da aday göstereceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da buna "O zaman yerel seçimlerde herkes kendi yoluna" cevabı vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 BAŞKAN ADAYLARI CUMARTESİ AÇIKLANABİLİR... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin bazı belediye başkan adaylarının Cumartesi günü açıklanabileceğini duyurdu. Erdoğan, "Çalışmalarla birlikte önce büyükşehir sonra illeri göreceğiz. 3 gün yoğun çalışma var. Cumartesi açıklanabilir" dedi.

STOKÇULAR BEDELİNİ ÖDEYECEK... Erdoğan, sebze ve meyvee stokçularına tepki göstererek, "Patates soğan stokçuları, sebze meyve stokçuları bedelini ödeyecekler. Tuvalet kağıtları ile ilgili pek çok depolama çalışması... Üzerine gideceğiz. Para cezası müeyyide ile ödeteceğiz" dedi.

SUİSTİMALLER VAR, TAVİZ YOK... "Faizlerde düşüşler devam ediyor" diyen Erdoğan, "Olumlu yansımasını görüyoruz. Piyasaları kontrol alma çalışmaları devam ediyor. Suistimaller var, stokçuları gibi. Üzerine bakanlık kararlılıkla gidiyor. Asla taviz yok" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş AİHM çıkışı Bahçeli ile ittifakı görüşeceğiz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR39 YORUM
  • Orda bir köprü var uzakta 20 Kasım 2018 22:47 Hukuk cahilliğinde bir ilki gerçekleştirdik. Uluslararası antlaşmalar Anayasalardan bile daha üstündür. Bu nedenle AİHM bizi bağlamaz demek cahillikte bir zirvedir.

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro