eposta yazdır zoom+ zoom-

Cübbeli'den devlete 'dipçikli' rüya uyarısı

Cübbeli'den devlete 'dipçikli' rüya uyarısı

Cübbeli Ahmet Hoca Vahdet gazetesindeki yazısında "Rüyamda gördüm Türkiye'yi yöneten en üst yetkililerin yerine dipçikli askerler geliyordu. Benim rüyalarım çıkar." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-09-2015 14:50 - Güncelleme: 29-10-2015 08:58

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesindeki yazısında, rüyasını anlattı. Ünlü, "Rüyamda gördüm kötü şeyler olacak, siyaset kurumu acil önlem alsın" başlıklı yazısında "Benim bazı rüyalarım evvelce denediğim üzere ve yakın çevremin bildiği üzere çıkmıştır" dedi.

"Bu terör olayları başlamadan önce bir rüya görmüştüm" diyen Ünlü rüyasını "Rüyamda şu anda Türkiye'yi yöneten en üst yetkililerin yerine dipçikli askerler geliyordu. Ben bu rüyamdan yola çıkarak önümüzde istenmeyen süreçler yaşanabileceği endişesini taşıyorum. Siyasetin mutlaka bu işe acil bir çözüm üretmesi gerektiğini düşünüyorum." diye anlattı.

"UYARI MAHİYETİNDE ALLAH GÖSTERMİŞ OLABİLİR"

Yaklaşık iki ay önce de bir rüya gördüğünü ifade eden Ünlü, "Benim bazı rüyalarım evvelce denediğim üzere ve yakın çevremin bildiği üzere çıkmıştır. Ekseri kendi başıma gelenler hakkında değil de, devlet, millet, hükümet gibi meselelerde rüyalar gösteriliyor bana. Mesela Anayasa Mahkemesi'nin bazı konularda alacağı kararları çok önceden görüyordum. Ve arkadaşlarım 'Acayip ilginç, ne alakası var?' falan diyorlardı. Ama çıkıyordu. Bunun gibi dolu örneğim var. O bakımdan bu rüyamı da önemsedim. Çıkmasını istemediğim için bir uyarı mahiyetinde Allah göstermiş olabilir. Ben bunu buradan paylaşayım. Herkese telefon edip tek tek anlatacağıma gazetemiz aracılığıyla paylaşayım. Özellikle yetkilileri ilgilendiriyor" diye yazdı.

cubbeli-ahmet-hoca.20150908145730.jpg GAZETEDEKİ YAZISINDA RÜYASINI ANLATTI

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesindeki yazısında, rüyasını şöyle anlattı:

DEVLET YETKİLİLERİNİ KENDİ EVİNDE GÖRMÜŞ!

"Ailemin eskiden İstinye'de oturdukları evleri vardı. Ben de o evde bir sene kadar oturmuştum. O 3-4 katlı bahçeli bir evdi. Rüyamda o evi görüyorum. Evin bahçesinde kendi eşimle, çocuğumla duruyorum. Üst kata bakıyorum. Ailem en üst katı açıp, duvarı kırıp, oraya cam falan yapmışlardı. O camlı yerde şu anda Türkiye'yi yöneten en üst yetkililer oturuyor. Cama sıfır oturdukları için ben bahçeden görüyorum. Bir sıra halinde dizilmişler. Ben onlara bakarken birden orada dipçikli askerler göründü. Jandarma mı oluyor onlar bilmiyorum. Dipçikli askerler zuhur etti orada ve yetkililerden kimse görünmedi artık.

"KAÇ KERE TARANMA TEHLİKESİ YAŞADIM"

Tabi bu rüyanın tabiri açık. Ben bu rüyamdan yola çıkarak önümüzde istenmeyen süreçler yaşanabileceği endişesini taşıyorum. Askerimiz tabiki vatanına, milletine hizmet etmek için birçok şekilde bu memlekette faaliyetler yaptı. Ancak bazı kere istenmeyen süreçler oldu, 80'de olduğu gibi. O zamanlarda ben gençtim, 15 yaşlarındaydım ve yollarda yürünemeyecek hal vardı. Camdan başımızı çıkaramıyorduk. Fatih'te oturuyorduk. Alttan hemen taranabiliyordu. İsmailağa Camisine gidip gelirken kaç kere taranma tehlikesi yaşadım. Ön yolu taradılar bir sürü insan öldü. Ben arka yoldan gittiğim için kurtuldum. Kader tabi. Bunları yaşadım ben. Dolayısıyla memlekette kargaşa hakim olduğu zaman askeriye müdahale ediyor. Etmek durumunda kalıyor yani. Tabi bundan 28 Şubat müstesnadır. 28 Şubat post moderndir, adice ve alçakça yapılmış bir ihanettir ve buna dahil değildir. Fakat 80 öncesi ben yaşadığımı söylüyorum. Ben çok yaşlı değilim. Sokaklarda gezemiyorduk. Ben hiçbir işe karışmayan bir insanım. Camiden eve, evden camiye bir insanım. Ama ben bunu yaşadım."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cübbeli'den devlete 'dipçikli' rüya uyarısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • m şen 09 Eylül 2015 22:10 hocam rüyanız doğru çıktı çözüm süreci bitti askeri çözüm süreci başladı mevlam kesin çözümü nasip eylesin.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Cübbeli Ahmet Hoca
CÜBBELİ AHMET HOCA KİMDİR?

İstanbul Fatih'te aslen Giresunlu olan varlıklı bir aileninin oğlu olarak dünyaya geldi. Çocukluk yaşlarında cübbe giymesinden dolayı, adaşı olan yaşıtlarından ayırt edilmek için Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya baş

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro