eposta yazdır zoom+ zoom-

Nagehan Alçı'dan Dursun Çiçek'e teşekür

Nagehan Alçı'dan Dursun Çiçek'e teşekür

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, itiraf niteliğindeki açıklamaları için CHP’li eski milletvekili Dursun Çiçek’e teşekkür etti. Alçı, bugünkü yazısında HSK'nın Çiçek'e konuşan savcı ve hakimlere soruşturma açılması çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-09-2018 09:08 - Güncelleme: 17-09-2018 09:12

CHP’li Albay Dursun Çiçek, hakim ve savcıların kendisine “Erdoğan iktidarına gücümüz yetmiyor komutanım. Siz bunları iktidardan indirin, ondan sonra biz ne yapacağımızı biliriz” dediğini söyledi.

Ergenekon davasında 4.5 yıl cezaevinde kalan eski CHP Milletvekili Çiçek'in KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya yaptığı konuşma günlerdir konuşuluyor. İşte bu tatışılan sözleri  Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşesinde yorumladı. 

"KOMUTANIM" DİYEN SAVCILAR: Yazısında "Tam anlamıyla tetikte bekleyen bir 27 Mayıs kafası bu" ifadelerini kullanan yazar, hakim ve savcıların "komutanım" diye hitap etmesine dikkat çekerek  "Hakimlerin ve savcıların 28 Şubat generalleri karşısında hazırola geçtiğini çok yakın zaman önce görmüş bir milletiz. O nedenle bunlar şaşırtıcı değil…" diye yazdı.

27 MAYIS KAFASI TAM OLARAK YIKILMADI
Bu dürüst itirafları için herkesin Çiçek’e teşekkür etmesi gerektiğini belirten Alçı, yazısına şöyle devam ediyor:
"Dursun Çiçekler yalnız değil. Ahmet Yavuz gibi kimi generaller de konuşmalarında aynı dili kullanıyor. Muharrem İnce’nin bile ağzından kaçırdığı böyle lafları var. Bu ülkede hala vesayet rejimi ve 27 Mayıs kafası tam olarak yıkılmadı. Sivillerdeki darbecilik zihniyeti şu an ordu içinde olandan çok daha fazla. Dediğim gibi Dursun Çiçek’e teşekkür etmeliyiz. Türk yargısında hala nice Ömer Altay Egesellerin, nice Salim Başolların ya da nice Vural Savaşların, nice Sabih Kanadoğluların olduğunu bir kez daha somut şekilde hepimize hatırlattı."

Nagehan Alçı'nın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Nagehan Alçı'dan Dursun Çiçek'e teşekür haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 17 Eylül 2018 23:17 A. Şık ve D. Çiçek f. cülerin içeride devşirdiği kişiler oldu malesef. D. Çiçek yine yakın zamanda hdp ile ittifak yaparız demişti. Tarihte bunların örneği vardır. Kendine zulmedenlerin tarafına geçenler. Zayıf karakterler. N. Şener ise dik duruşunu hep korudu.

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro